czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Świetny duet na finał

Świetny duet na finał

Świetny duet na finał
Data publikacji: 2015-08-27 09:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 993 15271

Koncertem dwóch świetnych artystów zakończy się tegoroczny XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - Świnoujskie Wieczory Organowe, którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia i Parafia pw. Chrystusa Króla.  Przy zabytkowych organach zasiądzie prof. Roman Perucki, a towarzyszyć będzie mu flecista Łukasz Długosz.

Roman Perucki koncertuje w kraju i za granicą. Jest jurorem kilku międzynarodowych konkursów organowych. Prowadził też kursy mistrzowskie w Niemczech i w Rosji. W swym artystycznym dorobku ma liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe, m.in. platynową płytę wydaną w 1998 roku. Jest Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz prezesem Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra” organizującego najstarszy w świecie festiwal organowy w Katedrze Oliwskiej, a także m.in. konkurs organowy im. J.P. Sweelincka w Gdańsku, cykl koncertów „Bliżej Bacha” i koncerty w kościołach w Rumii, we Wdzydzach i  Morągu. 

Łukasz Długosz to zdobywca wielu prestiżowych nagród muzycznych. Występuje jako solista i kameralista w Polsce, wielu krajach Europy oraz w USA i Japonii. W swym artystycznym dorobku ma liczne nagrania radiowe i telewizyjne w kraju i za granicą. W 2010 r. wspólnie z London Symphony Orchestra nagrał płytę z koncertem Michaela Colina. W 2012 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Koncert odbędzie się w piątek o g. 19 w kościele pw. Chrystusa Króla. W programie koncertu utwory: J.S. Bacha, H. Schoedera, Cecile Chaminade, F. Nowowiejskiego, Z. Kruczka i J. Bieleckiego.

BaT

Na zdj.: Przy zabytkowych organach zasiądzie prof. Roman Perucki, a towarzyszyć będzie mu flecista Łukasz Długosz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny