piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody

SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody

SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody
Data publikacji: 2015-10-18 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 2312 29475

Zakończyła się 36. edycja Ogólnopolskich Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki ,,SMAK” im. Jonasza Kofty w Myśliborzu. Przypomnijmy, że impreza kierowana jest do młodych autorów i kompozytorów piosenek z całej Polski. W ramach warsztatów, konsultacji i przesłuchań doskonalone są umiejętności artystyczne młodych miłośników piosenki. Natomiast w prezentacji konkursowej najlepsi wykonawcy, kompozytorzy oraz autorzy tekstów nagradzani są szczeblami do kariery.

W imprezie wzięło udział 50 młodych artystów – w tym 16 solistów, duetów i zespołów. Zjechali tu m.in.: z Łodzi, Warszawy, Poznania, Szamotuł, Kielc, Szczecina, Gorzowa, Zielonej Góry.

Zdaniem organizatorów z ramienia Myśliborskiego Ośrodka Kultury, wszyscy uczestnicy festiwalu zaprezentowali ciekawy i różnorodny wachlarz muzycznych umiejętności. Nie zabrakło też sporych emocji w czasie przesłuchań konkursowych.

Po konsultacjach i ocenie jury (przewodniczący Beata Molak, Andrzej ,,e-moll” Kowalczyk, Artur Orzech, Bogusław Nowicki) najwyższe trofeum - ,, Hebanowy Szczebel do Kariery” oraz 4 tys. zł przyznano dla zespołu ,,Trzy Tony Gruzu” z Zielonej Góry. Z kolei ,,dębowy szczebel” i 3 tys. zł wręczono dla zespołu ,,Sza!” z Poznania. Natomiast ,,sosnowy szczebel” i 2 tys zł zdobył zespół ,,X7” z Przęsocina.

Ponadto ,,Szczebel do Kariery” dla najlepszego wykonawcy i nagrodę Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych ,,SAWP” (równowartość tysiąca euro) otrzymał zespół ,,Pobudka” z Celestynowa.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: Małgorzata Dłużniewska z Warszawy i zespół ,,W Punkt” ze Szczecina.
Dodajmy, że w ramach tej imprezy oprócz zmagań konkursowych odbyły się też spotkania Marty Bijan i Grzegorza Hyżego z młodzieżą szkolną. Na scenie zaprezentował się m.in. Michał Grobelny oraz Pesos Saxfighter & DJ Qusi.

Wśród licznie zebranej widowni, obecni byli również finaliści i uczestnicy z poprzednich edycji tej imprezy oraz miłośnicy piosenki. Jednym słowem - było moc atrakcji i artystycznych uniesień, a całość odbyła się w odnowionej sali widowiskowej tutejszego ośrodka kultury.

Tekst i fot. T. Szymański

SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską