wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Przed nami bitwa tenorów

Przed nami bitwa tenorów [FILM]

Przed nami bitwa tenorów
Data publikacji: 2017-06-21 16:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:01
Wywietleń: 671 271710

W najbliższą sobotę (24 czerwca) w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie ośmiu śpiewaków zmierzy się w dziewiętnastym Wielkim Turnieju Tenorów. Imprezę organizuje Opera na Zamku w Szczecinie. 

- Zastrzegliśmy tę formułę i tylko my, Opera na Zamku, możemy organizować konkurs, gdzie nie ma profesjonalnego jury - mówił Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku. - Jest to niewątpliwie konkurs szczególny, nie ma tu profesjonalnego jury, a mimo to znaczenie, siła konkursu ma wymiar znaczący, co pokazują kariery artystyczne laureatów poprzednich osiemnastu edycji. Mamy nadzieję, że tegoroczna dziewiętnasta edycja będzie równie wspaniała, już przygotowujemy się mały kroczkami do dwudziestej.

- Nadeszło, o ile pamiętam, ponad 20 zgłoszeń z różnych krajów - powiedział Jerzy Wołosiuk, zastępca dyrektora ds. artystycznych . - Wiele z Azji, to nowość. Wystąpią znakomici śpiewacy u progu wielkich karier i już robiący kariery na scenach polskich i zagranicznych.

I tak jako pierwszy - o kolejności zdecydowało losowanie przeprowadzone podczas konferencji prasowej o turnieju - wystąpi Gruzin Irakli Murijkneli. Poza nim także: Egipcjanin Ragaa Eldin, Ukrainiec Mykhailo Malafii, Bułgarzy Mihail Mihaylov oraz Emil Pavlov, Kirill Zolochevskiy z Rosji oraz dwaj Polacy, Przemysław Baiński i Łukasz Załęski.

Konkurować będą w dwóch kategoriach. W pierwszej wykonają klasyczne arie. W drugiej sięgną po lżejszy repertuar - operetki i pieśni neapolitańskie.

Ceny biletów: 40-150 zł, bilety zbiorowe: 25-110 zł.

Pierwszy Turniej Tenorów odbył się w 1994 roku. Potem nastąpiła sześcioletnia przerwa. Od 2000 roku impreza odbywa się co rok. ©℗

(as)

Fot. i film: Dariusz Gorajski

Komentarze

Ania
Bardzo fajne wydarzenie, ma ogromny urok. Co roku nie mogę się doczekać;-)
2017-06-22 09:51:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi