czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kultura > Nie przegap. Bem i Szpak dla dzieciaków

Nie przegap. Bem i Szpak dla dzieciaków

Nie przegap. Bem i Szpak dla dzieciaków
Data publikacji: 2015-11-19 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1175 38752

„ImproBaja" to propozycja dla najmłodszych widzów Festiwalu Komedii SZPAK, który od ubiegłego roku rozszerzył swoją formułę także o spektakle dla dzieci. Maluchy wraz z improwizatorami z grupy Peleton stworzą wymarzoną bajkę - w sobotę, 28 listopada o godz. 12 w klubie „13 Muz".

We wspomnianym spektaklu nie ma gotowego scenariusza, a wszystko co dzieje się na scenie jest improwizowane na oczach widzów. Na początku, wspólnie z dziećmi, wymyślani są bohaterowie bajki. Następnie aktorzy - improwizatorzy z grupy Peleton, improwizują ich przygody. W trakcie spektaklu widzowie wielokrotnie proszeni są o pomoc - poradę, wymyślenie kolejnej postaci, a nawet asystę na scenie. To czyni każdy spektakl wyjątkowym i niepowtarzalnym. Twórcami spektaklu jest grupa Peleton, czyli teatr improwizacji, który powstał w Gdańsku w 2013 roku. Tworzą go aktorzy niegdyś Teatru Wybrzeżak, a później grupy improwizacyjnej W Gorącej Wodzie Kompani. Poza improwizowaniem na scenie zajmują się dramą, pedagogiką, psychologią, w składzie jest także muzyk oraz były aktor Kabaretu Limo.

ImproBaja to rozrywka dla dzieci od 4 roku życia, ich rodziców oraz opiekunów. 

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.improbaja. Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (20 listopada br.). Podwójne zaproszenie otrzymają dwie pierwsze osoby, która najszybciej przyśle SMS-a tuż po godz. 13. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

 

***

Znakomita artystka Ewa Bem wystąpi 4 grudnia w hali szczecińskiej Opery na Zamku, o godz. 19. Bilety dostępne są w kasie Opery na Zamku oraz na: bilety.fm (CIKiT na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich oraz online ).

Natura obdarzyła Ewę Bem głosem niezwykłej barwy, urzekającą muzykalnością i wyczuciem swingu, chociaż sama jest przekonana, że muzykę ma w genach dzięki muzykalnym przodkom. Piosenkarka jest zawsze i równocześnie wokalistką jazzową, i takie jej podejście do materii muzycznej – nieczęsto spotykane w polskiej tradycji piosenkarskiej – jest źródłem jej oryginalnych kreacji wokalnych. Śpiewała z grupą Mainstream, Swing Session, z kwartetem Jana „Ptaszyna" Wróblewskiego, z grupą Quintessence i Walk Away, z zespołem Old Timers, Studiem Jazzowym PR, Alex Bandem i Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Współpracowała też z Markiem Blizińskim, Janem Jarczykiem, Zbigniewem Jaremką, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim. To właśnie z trio Andrzeja Jagodzińskiego wystąpi podczas koncertu w Szczecinie (Andrzej Jagodziński - fortepian, Adam Cegielski - kontrabas, Czesław „Mały" Bartkowski - perkusja oraz Robert Majewski - trąbka). W koncercie usłyszymy przeboje, do których teksty napisali m.in. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski czy Jonasz Kofta.

(MON)

Komentarze

J.
Wreszcie gwiazda z najwyższej półki. Pośród tej młodzieży, której bardziej zależy na wyglądaniu niż śpiewaniu to będzie uczta dla ucha!!! :)
2015-11-20 10:38:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi