niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum

Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum

Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum
Data publikacji: 2017-11-23 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 10:02
Wywietleń: 733 302314

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dla dzieci na wykonanie pojazdu kosmicznego Dogonów odbyła się w czwartek (23 listopada) w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na wystawach afrykańskich do 30 listopada.

Komisja w składzie: Ewa Prądzyńska, Katarzyna Findlik, Ewa Sitarek, Maciej Lango i Dorota Baumgarten-Szczyrska po długiej i burzliwej dyskusji wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego pt. "Kosmiczna Podróż - Dogonowie i ich arka". Zdecydowano się nagrodzić i wyróżnić dzieci w trzech kategoriach wiekowych - łącznie 27 osób. 

- W konkursie wzięło udział 78 osób, które wykonały 60 pojazdów kosmicznych - poinformowała Dorota Baumgarten-Szczyrska, koordynatorka wydarzenia. - Prace wykonywane były indywidualnie i w zespołach 2-3 osobowych. Trzeba przyznać, że są to naprawdę bardzo ciekawe statki kosmiczne. Dzieci posiadają niesamowitą wyobraźnię, czego efektem są ich niezwykłe pojazdy, które możemy zaprezentować w przestrzeni wystaw afrykańskich.

Nagroda Grand Prix powędrowała do Julii Grzywacz, Zuzi Wasylik i Maliny Bączek ze szkoły podstawowej - International School w Szczecinie.

Laureatki nie ukrywały zadowolenia po ogłoszeniu wyników. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się zdobyć tę nagrodę - nie kryła Julia Grzywacz. - Podejrzewałyśmy, że możemy wygrać, ponieważ nasz statek robiłyśmy kilka tygodni. Na początku miałyśmy plan zrobić mniejszy pojazd kosmiczny, jednak wyszedł nam bardzo duży. Zależało nam, aby można nim było szybko przemieszczać się w kosmosie.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Igor Tobera, Pola Puchała z 1SP Montessori Bona Ventura, Olga Świątek z SP 35 (kat. 8-9 lat); Bartek Ostaszewski i Adam Ostaszewski z SP Karsko (10 - 11 lat) oraz Jan Sarbinowski (12-13 lat). Drugie miejsce zajęli: Łucja Wechterowicz i Michał Stelmach z 1SP Montessori Bona Ventura oraz Hanna Woźny (8-9 lat); Adrian Kaczmarek z SP 10 w Szczecinie (10-11 lat). Natomiast trzecią nagrodę odebrali: Weronika Konieczna, Nadia Spalczyńska, Julia Juszczak, Oliwia Duda z Parafii p.w. św. Ducha w Szczecinie, Dominik Górtowski z SP 35 Szczecin (8-9 lat); Marianna Urasińska, Mia Rassmusen ze szkoły podstawowej - International School w Szczecinie (10-11 lat).

Natomiast wyróżnieni zostali: Aleksander Grab, Artur Jaroszyński, Kamil Jaroszyński, Christian Glück, Szymon Rot z International School w Szczecinie (10-11 lat); Jakub Piotrowski z SP 56 w Szczecinie (12-13 lat) oraz Miłosz Ostapowicz (najmłodszy uczestnik - 5 lat) z Parafii p.w. św. Ducha w Szczecinie.

Kamil Krukowski

Na zdjęciu: Ten statek kosmiczny zdobył Grand Prix.

Fot. Dariusz Gorajski

Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum

Komentarze

UFO
Fajnie, że dzieci są takie utalentowane. Ta złota rakieta i ostatni spodek są świetne.
2017-11-24 06:35:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską