niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyka a architektura

Muzyka a architektura

Muzyka a architektura
Data publikacji: 2015-10-21 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1467 30107

W środę czeka nas kolejna dawka emocji związanych z trwającym już od poniedziałku Tygodniem Języka Włoskiego na Świecie. Na najważniejsze wydarzenie dnia zapowiada się wykład Rudiego Fontany pod tytułem „Architektura dla muzyki".

Arch. Rudi Fontana mieszka od 2008 r. w Szczecinie. W auli Wydziału Teologii Uniwersytetu Szczecińskiego o godz. 12 wygłosi wykład o wzajemnym wpływie architektury i muzyki. Skąd taki tytuł? Tegoroczna edycja Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie odbywa się pod hasłem: „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim". Muzyka więc, nie tylko włoska, towarzyszyć nam będzie przez cały Tydzień.

Choćby jutro, w czwartek. DKF ItalicUS zaprasza bowiem do Centrum Kultury Pomerania Stara Rzeźnia na projekcję filmu Giuseppe Tornatore „1900: Człowiek Legenda". Muzykę do filmu napisał mistrz, Ennio Morricone!

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie trwać będzie do 25 października. Jego organizacji podjęła się Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie. W obchody włączyło się również miasto Szczecin. Dzięki temu to w naszym mieście odbędzie się najwięcej imprez związanych z Włochami, językiem włoskim, włoską literaturą, kinem i... kuchnią.©℗

(lw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską