piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyka a architektura

Muzyka a architektura

Muzyka a architektura
Data publikacji: 2015-10-21 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1419 30107

W środę czeka nas kolejna dawka emocji związanych z trwającym już od poniedziałku Tygodniem Języka Włoskiego na Świecie. Na najważniejsze wydarzenie dnia zapowiada się wykład Rudiego Fontany pod tytułem „Architektura dla muzyki".

Arch. Rudi Fontana mieszka od 2008 r. w Szczecinie. W auli Wydziału Teologii Uniwersytetu Szczecińskiego o godz. 12 wygłosi wykład o wzajemnym wpływie architektury i muzyki. Skąd taki tytuł? Tegoroczna edycja Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie odbywa się pod hasłem: „Język włoski w muzyce, muzyka w języku włoskim". Muzyka więc, nie tylko włoska, towarzyszyć nam będzie przez cały Tydzień.

Choćby jutro, w czwartek. DKF ItalicUS zaprasza bowiem do Centrum Kultury Pomerania Stara Rzeźnia na projekcję filmu Giuseppe Tornatore „1900: Człowiek Legenda". Muzykę do filmu napisał mistrz, Ennio Morricone!

Tydzień Języka Włoskiego na Świecie trwać będzie do 25 października. Jego organizacji podjęła się Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Fundacją Nikolaos z Bari. Przypomnijmy, że święto języka włoskiego objął swoim patronatem Prezydent Republiki Włoskiej i Ambasada Włoska w Warszawie. W obchody włączyło się również miasto Szczecin. Dzięki temu to w naszym mieście odbędzie się najwięcej imprez związanych z Włochami, językiem włoskim, włoską literaturą, kinem i... kuchnią.©℗

(lw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi