niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Kultura > Muzyczne zgadywanki

Muzyczne zgadywanki

Muzyczne zgadywanki
Data publikacji: 2016-09-25 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 885 156573

Chińskie, hiszpańskie i afrykańskie rytmy, królewskie fanfary oraz melodie z popularnych bajek wysypały się w niedzielne południe z „Walizki Rozmaitości" podczas zorganizowanego po raz pierwszy w stargardzkiej Państwowej Szkole Muzycznej „Rodzinnego Poranku Muzycznego".

Przed licznie zgromadzoną w sali koncertowej publicznością w różnym wieku zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele PSM: Piotr Spławski (trąbka), Marcin Rakowski (perkusja), Piotr Rakowski (marimba), Przemysław Wieleba (fortepian) i Krzysztof Borkowski (gitara) oraz prowadząca koncert Agata Spodniewska-Kanarek wraz ze swą córką Marysią, czyli „Nastką Szesnastką".

Muzyczne wydarzenie miało charakter humorystyczny, ale i edukacyjny. Skierowano je głównie do najmłodszych widzów, którzy od samego początku bardzo chętnie włączyli się w rozmaite zabawy i zgadywanki przygotowane przez „Ciocię Danutę po mężu Ćwierćnutę". Gromkie brawa na koniec „Poranku" dały dowód na to, że planowane comiesięczne spotkania będą się cieszyły coraz to większym zainteresowaniem stargardzian. Następny „Rodzinny Poranek Muzyczny" odbędzie się 23 października br.

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi