środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Lubka o "Cielesnych kalejdoskopach"

Lubka o "Cielesnych kalejdoskopach"

Lubka o "Cielesnych kalejdoskopach"
Data publikacji: 2015-10-22 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1869 30523

Rozmowa z Krzysztofem Lubką, reżyserem i choreografem ożywionych instalacji scenicznych w szczecińskiej galerii „Tworzę się" - „Cielesne kalejdoskopy"

- W sobotę w „Tworzę się" po raz pierwszy odbędzie się prezentacja... No właśnie, jak można ją nazwać? Wystawą? Chyba nie...

- Sam mam z tym problem. To spektakl, w który można wejść, ale jednocześnie nie być na scenie. Choć nie jest to też typowy spektakl, bo tancerze wchodzą w interakcję z odbiorcami. Zatem może to gra? Ale w formie spektaklu, bo jest tu świat znany tylko z tabletów. To na pewno będzie niesamowite doświadczenie, również dla mnie. Zresztą, mnie podoba się idea galerii „Tworzę się", gdzie dziecko wychodząc z wystawy myśli: „wow, to było super", a za chwilę uzmysławia sobie: „wow, to była przecież sztuka!"

- Tancerze biorący udział w prezentacji zostali wyłonieni w castingu, prawda?

- Tak. Łącznie ze mną bierze w tym projekcie udział dziewięć osób. Dziewczyny są przeważnie są amatorkami tanecznymi. Wśród nich jest pani doktor, nauczycielka z ogniska baletowego, dwie uczennice, studentka... Za każdym razem, kiedy robimy casting do kolejnego projektu, stwierdzam, że z takimi ludźmi, mającymi więcej pasji niż umiejętności, pracuje się znakomicie. W przypadku „Cielesnych kalejdoskopów" tancerze muszą być przygotowani na różne reakcje dzieci. Od początku bowiem dzieci będą wykonywać konkretne działania, które doprowadzą ich do jakiegoś celu.

- Wystawa skierowana jest tylko do dzieci?

- Tak, tym razem rodzice nie wezmą udziału w zabawie. Jest to związane też z tym, że tancerze będą wszystko wykonywać z pozycji dziecka. Zatem perspektywa rodzica byłaby inna, „z góry", a nie o to nam chodzi. Zapraszamy zatem dzieci w wieku 5-12 lat. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot.: Robert STACHNIK

Komentarze

Krzysiek - najlepszy artysta szczeciński
Uwielbiam tego kolesia! Byle tak dalej!
2015-10-27 15:40:58
s
Ciekawe czy media zaproszą? Bo policja przyjdzie później z psychologiem - spisywać zeznania.
2015-10-27 12:50:09
Czy można tą POstać przesunąć gdzieś dalej ?
Słabo się robi (współczucie) od samego patrzenia.
2015-10-26 09:27:52
Jak patrzę na tego gościa na fotce, wstrzymuję się od komentarza.
.
2015-10-22 18:19:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny