wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Kultura > Lazar z nagrodą!

Lazar z nagrodą!

Lazar z nagrodą!
Data publikacji: 2016-04-05 20:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 561 127054

Fotografik Tomasz Lazar otrzymał tegoroczną Nagrodę Artystyczną Miasta i czek na 40 tysięcy złotych. Uroczystość odbyła się we wtorek wieczorem, w szczecińskiej filharmonii. Laureatowi uznanie przyniósł cykl portretów „Dzieci Syberii", prezentowany i nagradzany na międzynarodowej arenie.

Lazar (rocznik 1985) to jeden z niewielu młodych, szczecińskich twórców zauważanych na świecie. Studiował na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i pracownikiem Akademii Sztuki w Szczecinie. W 2012 roku został laureatem II nagrody prestiżowego konkursu World Press Photo w kategorii „Ludzie i Wydarzenia". Doceniono go za zdjęcie uczestniczki protestów akcji „Okupuj Wall Street". W ubiegłym roku zaprezentował cykl „Dzieci Syberii", złożony z portretów szczecinian, którzy przeżyli koszmar pobytu w sowieckich łagrach. Wystawa prezentowana była w kraju (m.in. w filharmonii w Szczecinie) i zagranicą, a składające się na nią zdjęcia zauważono m.in. w konkursach Picture of the Year International, Sony World Photography Award czy Deutche Borse Photograhy Prize.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest twórcom i artystom związanym ze Szczecinem za wybitne osiągnięcia artystyczne, które miały miejsce w roku kalendarzowym poprzedzającym przyznanie wyróżnienia. Wśród dotychczasowych laureatów są m.in. Henryk Sawka, Bartłomiej Nizioł, zespół Hey, Piotr Klimek czy Anna Augustynowicz.

Do tegorocznej Nagrody Artystycznej, poza Tomaszem Lazarem, nominowani byli także Baltic Neopolis Orchestra oraz fotografik Cezary Dubiel. Trójkę pretendentów, ze wszystkich zgłoszonych wybierają radni z magistrackiej komisji kultury oraz członkowie Prezydenckiej Rady Kultury. Zwycięzcę wybiera prezydent miasta.

Podczas wtorkowej gali, wręczono również statuetkę dla Mecenasa Kultury Szczecina. Odebrali ja przedstawiciele firmy Euroafrika Linie Żeglugowe, która w 2015 roku wsparła miejską kulturę ponad 150 tys. złotych.

Uroczystość w filharmonii uświetniły artystyczne występy. Na scenie pojawili się Michał Grobelny, Mika Urbaniak, Yah Supreme, Paulina Przybysz, Kelvin Sholar i Sylwester Ostrowski.©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Fotografik Tomasz Lazar otrzymał tegoroczną Nagrodę Artystyczną Miasta

 

Lazar z nagrodą! Lazar z nagrodą! Lazar z nagrodą!

Komentarze

Maciek
A jakie kariery czekają te dziewczęta trzymające tę tablicę!
2016-04-06 08:53:28
Dziwne...
Dziwne, ze PO-stkomunistom "oplacilo sie" PO-rzucic byle zawodowe zajecia... Prawnika i Dentysty, by teraz wreczac PO-darunki i kwiaty ??
2016-04-06 00:42:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Wielka gala
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy