piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Kolory i formy

Kolory i formy

Kolory i formy
Data publikacji: 2016-02-17 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 154 2479

DWUKROTNIE - o godz. 19 i 21, w sobotę 13 czerwca obejrzeć można będzie performance „Przenikanie", łączący sztukę i modę. W jego trakcie, ubrane w nietypowe stroje modelki, przemieszczać się będą po schodach i pomieszczeniach Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego.

Autorkami całego zamieszania są dwie panie: Liliana Borowska i Aleksandra Gisges-Dalecka. Obie ukończyły wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. Eksperymentują z tkaninami (głównie z dzianiną), łączą z nimi szkło, tworzą kolorowe nakrycia głowy.

- Inspiruje nas gra kolorów, gra form, przetwarzanie w stroje rzeczy niekoniecznie się z odzieżą kojarzących- mówi Gisges-Dalecka. - Tworzymy bardziej spektakle niż pokazy mody, zależy nam na łamaniu schematów i przybliżaniu różnych kontekstów.

Do sobotniego performance'u, modelki pozyskano na drodze castingu. Odbył się on podczas Nocy Muzeów. Wiadomo, że stroje prezentować ma ponad sto pań!

- Zawsze angażujemy modelki z regionu, w którym pokazujemy nasze pomysły. Nie stawiamy jednak sztywnych ram. Teraz mamy sporo studentek z Akademii Sztuki, wysłuchałyśmy ich uwag - zapewnia Borowska.


Obie autorki zapowiadają, że w sobotę nie zabraknie niespodzianek, a kulisy przenikać się mają ze sceną. Na pokazy obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w kasie muzeum przy Wałach Chrobrego.

(kas)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Na zdjęciu: Ma być kolorowo i ciekawie - przekonuje Liliana Borowska, jedna z autorek wystawy 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny