wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Filmowy sukces duetu ze Szczecina

Filmowy sukces duetu ze Szczecina [FILM]

Filmowy sukces duetu ze Szczecina
Data publikacji: 2017-10-22 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23 17:03
Wywietleń: 3380 297814

Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski - pochodzący ze Szczecina, a mieszkający w Irlandii artyści - zdobyli nagrodę na  29. Festiwalu Filmowym Fano we Włoszech. Ich "Broken Tale" została uznana za najlepszą animację zagraniczną. 

Duet polskich animatorów i artystów wizualnych, Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski, pochodzi ze Szczecina. Oboje są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2013 założyli w irlandzkim Cavan studio produkcyjne Konik. Tworzą animacje oparte na mitologii, folklorze i legendach. Łączą w nich elementy plastyczne z elementami historii sztuki, etnologii i antropologii kultury. W 2016 r. zostali nagrodzeni Cavan County Council Arts Development Award, a także grantem z Instytutu Adama Mickiewicza Kultura Polska Na Świecie.

Ich najnowsza  animacja "Broken Tale" powstawała w Irlandii, Polsce i Szwecji. Była prezentowana na ponad dwudziestu międzynarodowych festiwalach filmowych. Teraz zdobyła nagrodę na FF Fano (region Marche) we Włoszech, który się odbywał 17-20 października. (mag)

 

Filmowy sukces duetu ze Szczecina Filmowy sukces duetu ze Szczecina

Komentarze

i brawo dla nich!!
.. tylko czym mamy sie cieszyć, my szczecinianie? z tego , że kiedys jako dzieciaki tu mieszkali? Uczyli sie w Toruniu, wyjechali do Irlandii.. fajnie, że z pochodzenia Polacy.. i tyle
2017-10-22 20:31:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi