czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Filipinki w Rzeźni

Filipinki w Rzeźni

Filipinki w Rzeźni
Data publikacji: 2016-05-27 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 2080 135584

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizuje konkurs piosenek. Zachęca do prezentowania własnych interpretacji przebojów legendarnych Filipinek. Najlepsi wystąpią przed profesjonalną komisją podczas koncertu finałowego, połączonego z galą upamiętniającą szczeciński zespół. Dla najlepszych wykonawców przewidziano nagrody pieniężne.

Fundacja Moja Łasztownia chce przybliżyć historię słynnego nie tylko w Polsce, zespołu Filipinki, który również był ambasadorem Szczecina i ikoną mody dla wielu Polek. Celem tego projektu jest przede wszystkim przywracanie oraz wzmacnianie pamięci na temat popularnych niegdyś i dziś osób, które reprezentowały Szczecin na arenie polskiej i międzynarodowej. Mamy nadzieję, że za pomocą tego projektu, znanych utworów Filipinek oraz własnych aranżacji ich piosenek uda się połączyć pokolenia i zarazić dzieci i młodzież muzyką z tamtych lat.

Żeby zgłosić się do konkursu należy wypełnić formularz na stronie internetowej Starej Rzeźni. Nabór trwa do 31.05.2016 roku. Wszyscy zgłaszający się zostaną zaproszeni na przesłuchanie. Najlepsi zaprezentują się podczas koncertu finałowego. Projekt Fundacji Moja Łasztownia dofinansowany jest ze środków Miasta Szczecin. Serdecznie zapraszamy!

II etap i finał przewidziany jest na 19.06.2016. W ciągu dnia odbędą się nie tylko przesłuchania uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu, ale również między innymi: pokazy filmów, wystawa zdjęć Filipinek, spotkania z osobami związanymi ze szczecińskim zespołem. Wydarzenie zakończy wręczenie wygranym nagród oraz występ laureata z gwiazdą wieczoru.

Komentarze

do @ OBSERWATOR
Chwali się patriotów. Zawsze. Sowieci do domu.
2016-05-29 13:51:15
@ OBSERWATOR
...teraz chwali się Solidaruchów i bandytów "wyklętych"; tacy Janikowscy są niemile widziani.
2016-05-28 16:05:45
OBSERWATOR
WITAM, SZCZECIN POWINIEN UPAMIĘTNIĆ TWORCE I ZAŁOŻYCIELA ZESPOLU FILIPINKI PANA JANA JANIKOWSKIEGO - JUZ NIE ŻYJĄCEGO. BEZ NIEGO NIE BYLOBY TEGO ZESPOLU ANI SUKCESÓW. TO ZA JEGO SPRAWA FILIPINKI ODNIOSLY TAKI WIELKI SUKCES NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ.DOBRZE ZE STARA RZEZNIA KULTYWUJE TEN ZESPOL I PODKRESLA JEGO RANGE DLA SZCZECINA.TYLKO DZIEKI PANU JANOWI JANIKOWSKIEMU DZIEWCZYNY Z TEGO ZESPOLU ZROBILY KARIERY I POPULARNOSC , WCZESNIEJ NIKOMU NIE ZNANE.
2016-05-28 14:22:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny