niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Festiwal z orkiestrą

Festiwal z orkiestrą

Festiwal z orkiestrą
Data publikacji: 2016-02-17 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 68 3512

OSIEM koncertów w lipcu i sierpniu zagra szczecińska Baltic Neopolis Orchestra. Występy spięte zostały w jeden cykl, pod nazwą „Baltic Neopolis Festival. Rozwijamy Region w Dobrym Tonie".

Pierwszy z koncertów zaplanowany jest na 9 lipca, w Kołobrzegu. Orkiestra zagra podczas inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Katedrze. Towarzyszyć jej będzie bułgarski skrzypek Vasko Vassiliev i japoński pianista Keiko Saito. Ten sam skład publiczność obejrzy dzień później, w świnoujskim amfiteatrze i dwa dni później, w Darłowie, podczas Festiwalu Media i Sztuka. Ostatni lipcowy występ BNO odbędzie się w niedzielę, 12 lipca, w Ogrodzie Japońskim w Gryficach, w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego Cinema Paradiso.

Kolejne cztery koncerty anonsowane są na sierpień. Pierwszy - znowu w Gryficach, 9 sierpnia, tym razem podczas Lata Muzycznego. Później, 21 sierpnia, orkiestra przyjedzie do Szczecina. W Ogrodzie Różanym towarzyszyć jej będzie trzech artystów z Grecji - Transcription Ensemble. Następne dwa koncerty odbędą się 23 i 24 sierpnia. Pierwszy- w Drawieńskim ośrodku Kultury, drugi w zamku w Świdwinie.

- Ponieważ jest lato, to stawiamy na repertuar lżejszy, mniej trudny w słuchaniu - mówi Emilia Goch, dyrektor BNO. - Podczas festiwalu grać będziemy w miejscach, które zostały zrewitalizowane ze środków unijnych. Chcemy je promować przez kulturę.

Urząd Marszałkowski wsparł Baltic Neopolis Festival kwotą 50 tys. złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. ©℗

(kas)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Jest lato, stawiamy na lżejszy repertuar - mówi Emilia Goch, szefowa BNO

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi