poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Czas na „Wesele”

Czas na „Wesele” [GALERIA]

Czas na „Wesele”
Data publikacji: 2017-09-02 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:01
Wywietleń: 754 290696

"Niech na całym świecie wojna, byle Polska wieś zaciszna, byle Polska wieś spokojna" - to słynne zdanie z dramatu Stanisława Wyspiańskiego można było w sobotę (2 września) usłyszeć w Książnicy Pomorskiej, na Zamku, w Pro Media czy klubie Delta. Kolejna edycja "Narodowego czytania" pod patronatem pary prezydenckiej poświęcona była "Weselu".

Wśród wielu czytających w Książnicy Pomorskiej można było usłyszeć głosy zachodniopomorskiej kurator oświaty - Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy, dyrektora Książnicy - Lucjana Bąbolewskiego czy dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa - prof. Jolanty Ignatowicz-Skowrońskiej. Największą gwiazdą była znana prezenterka Krystyna Czubówna.

 - To trudna lektura i miałam trochę problemów z wybraniem fragmentu - tłumaczyła Krystyna Czubówna. - Jednak gdy otrzymałam zaproszenie to nie miałam ani chwili zawahania, żeby tutaj przyjechać. Już od pierwszego "Festiwalu czytania" czuję, że to jest miasto, do którego ciągnie mnie serce.

Czytanie w Książnicy Pomorskiej rozpoczęło się o godz. 11 i trwa nadal. Będzie można usłyszeć jeszcze między innymi dyrektorów Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Filharmonii Szczecińskiej. Niewątpliwą atrakcją będzie także fragment "Wesela" zaprezentowany w języku esperanto, który przygotował szczeciński klub esperantystów. W ubiegłym roku podczas "Narodowego czytania" jego członkowie przeczytali "Quo vadis".

Tekst i fot. AK

GALERIA ZDJĘĆ DARIUSZA GORAJSKIEGO Z CZYTANIA W KLUBIE DELTA

Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele” Czas na „Wesele”

Komentarze

Jakób
Najbardziej znany cytat z "Wesela": "Miałeś, chamie, złoty róg...". Dedykuję to tym partiom, które do tej pory były u władzy. Może to spowoduje u nich chwilę refleksji.
2017-09-02 14:39:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi