poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kultura > Czarodzieje na początek

Czarodzieje na początek

Czarodzieje na początek
Data publikacji: 2016-09-06 05:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1611 152756

W najbliższy weekend szczeciński Teatr Lalek „Pleciuga" rozpoczyna nowy sezon teatralny. Ale pierwsza premiera zaplanowana jest na 24 września. To będzie propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, na podstawie „Króla Maciusia Pierwszego" oraz „Kajtusia Czarodzieja" Janusza Korczaka.

Na deski sceniczne powróci również uwielbiana przez widzów „Pippi Pończoszanka" z gościnnym udziałem aktorki Teatru Współczesnego - Marią Dąbrowską.

Pięć nowych spektakli planowanych jest na rozpoczęty właśnie sezon artystyczny w Pleciudze, w tym jeden dla dorosłych, dwa dla małych widzów od lat 4, jeden od lat 5 oraz jeden dla dzieci chodzących już do podstawówek. Na początek wspomniani „Czarodzieje" w reżyserii Wojciecha Kobrzyńskiego. Oparty na motywach dwóch powieści Korczaka spektakl to niezwykła opowieść o spotkaniu dwóch sposobów myślenia, o znaczeniu czarów, granicach wyobraźni oraz marzeniu o stworzeniu lepszego świata.

Warto dodać, że w najbliższą sobotę w teatrze zostanie pokazany spektakl charytatywny dla Marzanny Wieczorek - „Zuzu i Lulu". Pleciuga chce pomóc Marzannie w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i w odzyskaniu zdrowia. Dlatego aktorki oraz osoby obsługujące spektakl zrezygnowały ze swoich honorariów, a wszystkie pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przekazane na jej leczenie. Pomysłodawczynią tego działania jest aktorka Edyta Niewińska-Van der Moeren, koleżanka Marzanny z dziecięcych lat:

- Moja koleżanka, z którą między innymi spędzałam moje wspaniałe dzieciństwo w rodzinnym Bielsku Podlaskim, uległa ciężkiemu wypadkowi. Aby mogła wrócić do normalnego życia, musi poddać się długiej i kosztownej rehabilitacji - tłumaczy aktorka.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 6 września 2016 r.

(MON)

Na zdjęciu: W najbliższy weekend Pleciuga zaprasza na spektakl charytatywny pt. „Zuzu i Lulu". 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi