środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Kultura > Cudnie w „Wiosce cudów”

Cudnie w „Wiosce cudów”

Cudnie w „Wiosce cudów”
Data publikacji: 2016-11-27 10:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 798 176216

Teatr Bomba Bomba, działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie, przygotował kolejną premierę. Grupa zaprosiła swoich sympatyków do „Wioski cudów”.

Scenariusz przedstawienia zainspirowany został autentycznymi wydarzeniami, które aktorzy metaforycznie rozwinęli. Jest to niemal baśniowa opowieść o ludziach trochę zagubionych w rzeczywistości, gdzie ufni przegrywają w zderzeniu ze sprytnymi. Jednak oszukani i zagubieni  potrafią pomóc sobie w trudnej sytuacji. Wsparcie zdaje się przychodzić także spoza ziemskiego wymiaru. W spektaklu aktorzy gryfińskiego teatru improwizują i opowiadają historię w liryczny, ale też lekki i charakterystyczny dla siebie sposób. Sceny zabawne przeplatają się ze scenami refleksyjnymi.

Pełne magii przedstawienie publiczność nagrodziła burzą braw. Teatr Bomba Bomba tworzą: Łukasz Bartoś, Grzegorz Bryn, Aleksandra Stelmaszyk, Piotr Stelmaszyk, Roman Słonina, Ewa Tarczyńska, Katarzyna Tarczyńska i prowadząca zespół Violina Janiszewska, która spektakl wyreżyserowała; gościnnie występuje muzyk i bębniarz Krzysztof  Christo Radew Dimu.

Dodatkowym wydarzeniem była premiera teledysku zrealizowanego do piosenki „Mgła” zespołu „Na Górze”. Videoclip, w którym występują muzycy oraz aktorzy Teatru Bomba Bomba, nagrywany był w Starym Młynie w podgryfińskim Osuchu. Kilka piosenek muzycznej grupy zaprezentowali na scenie aktorzy Teatru Uhuru.

Tekst i fot. (akme)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny