niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Kultura > Co się kręci w Zachodniopomorskim?

Co się kręci w Zachodniopomorskim?

Co się kręci w Zachodniopomorskim?
Data publikacji: 2017-06-06 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:00
Wywietleń: 839 264860

We wtorek (6 czerwca) o g. 18 w Sali Kina Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu Zamkowe Forum Kultury. Tytuł spotkania: "Co się kręci w Zachodniopomorskim?". Patronat nad wydarzeniem objął "Kurier Szczeciński".

Uczestnicy spotkania będą rozmawiali m.in. o 8 festiwalach filmowych, które co roku odbywają się w naszym województwie, o aktywności lokalnych twórców, o specyfice filmów tworzonych w Zachodniopomorskim, o roli funduszu filmowego "Pomerania Film" i roli Akademii Sztuki, zainteresowaniu decydentów oraz topowych aktorów lokalnymi produkcjami.

Jak informuje Zamek, ZFK pomyślano jako przestrzeń do podejmowania otwartych dyskusji z przedstawicielami instytucji kulturalnych województwa zachodniopomorskiego, decydentami, którzy mają realny wpływ na ich rozwój i finansowanie, a przede wszystkim z artystami, zarówno tymi uznanymi, jak i tymi, którzy są na początku swojej drogi twórczej, a także okazję do promocji młodych talentów – adeptów szkół artystycznych naszego regionu. Celem debat jest ocena kondycji zachodniopomorskiej kultury oraz zdiagnozowanie i zdefiniowanie problemów, z którymi musi się na co dzień mierzyć; wreszcie wspólne stworzenie recepty na polepszenie i udoskonalenie kwestii, które w opinii samych twórców wymagają zmian.

(as)

Komentarze

.......
Permanentne zwoływanie egzekutywy doprowadzi zamek do całkowitej ruiny. Giganci intelektu ze Szczecina mogą doprowadzić do kolejnej katastrofy budowlanej - ich ciężkie pancerne łby zakłócają pole grawitacyjne.
2017-06-06 13:34:59
zm
W Zamku to trochę strach teraz.
2017-06-06 08:05:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską