sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Co się kręci w Zachodniopomorskim?

Co się kręci w Zachodniopomorskim?

Co się kręci w Zachodniopomorskim?
Data publikacji: 2017-06-06 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-02 18:00
Wywietleń: 765 264860

We wtorek (6 czerwca) o g. 18 w Sali Kina Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu Zamkowe Forum Kultury. Tytuł spotkania: "Co się kręci w Zachodniopomorskim?". Patronat nad wydarzeniem objął "Kurier Szczeciński".

Uczestnicy spotkania będą rozmawiali m.in. o 8 festiwalach filmowych, które co roku odbywają się w naszym województwie, o aktywności lokalnych twórców, o specyfice filmów tworzonych w Zachodniopomorskim, o roli funduszu filmowego "Pomerania Film" i roli Akademii Sztuki, zainteresowaniu decydentów oraz topowych aktorów lokalnymi produkcjami.

Jak informuje Zamek, ZFK pomyślano jako przestrzeń do podejmowania otwartych dyskusji z przedstawicielami instytucji kulturalnych województwa zachodniopomorskiego, decydentami, którzy mają realny wpływ na ich rozwój i finansowanie, a przede wszystkim z artystami, zarówno tymi uznanymi, jak i tymi, którzy są na początku swojej drogi twórczej, a także okazję do promocji młodych talentów – adeptów szkół artystycznych naszego regionu. Celem debat jest ocena kondycji zachodniopomorskiej kultury oraz zdiagnozowanie i zdefiniowanie problemów, z którymi musi się na co dzień mierzyć; wreszcie wspólne stworzenie recepty na polepszenie i udoskonalenie kwestii, które w opinii samych twórców wymagają zmian.

(as)

Komentarze

.......
Permanentne zwoływanie egzekutywy doprowadzi zamek do całkowitej ruiny. Giganci intelektu ze Szczecina mogą doprowadzić do kolejnej katastrofy budowlanej - ich ciężkie pancerne łby zakłócają pole grawitacyjne.
2017-06-06 13:34:59
zm
W Zamku to trochę strach teraz.
2017-06-06 08:05:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi