czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kraj > W Tatrach odnaleziono szczątki ludzkie

W Tatrach odnaleziono szczątki ludzkie

W Tatrach odnaleziono szczątki ludzkie
Data publikacji: 2016-06-10 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-10 15:48
Wywietleń: 166 138553

Zakopiańska prokuratura wszczęła w piątek (10 czerwca) śledztwo w sprawie szczątków ludzkich odnalezionych w Tatrach w rejonie Świstówki przy szlaku łączącym Dolinę Pięciu Stawów z Morskim Okiem. Istnieje podejrzenie, że ciało zostało rozerwane przez drapieżniki.

– Materiały wpłynęły w piątek do prokuratury i są analizowane przez śledczych. Musimy ustalić tożsamość, czyje są to szczątki i okoliczności zdarzenia – powiedziała Barbara Bogdanowicz szefowa zakopiańskiej prokuratury.

Szczątki trafią do zakładu medycyny sądowej w Krakowie, zostaną m.in. poddane badaniom DNA.

– To są fragmenty ciała – niewykluczone, że ciało zostało rozerwane przez drapieżniki. Z uwagi na miejsce odnalezienia szczątków bierzemy taką hipotezę pod uwagę, ale stwierdzą to biegli. Jeżeli nie ma całych zwłok, to może sugerować taką ewentualność, że ciało padło łupem drapieżników, jednak za wcześnie, żeby to stwierdzić – wyjaśniła prok. Bogdanowicz.

Pierwsze fragmenty szczątków zostały ujawnione w środę (8 czerwca) przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z uwagi na trudnodostępny, wysokogórski teren, w poszukiwaniach kolejnych szczątków wzięli udział ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. (pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi