piątek, 23 marca 2018.
Strona główna > Kraj > Sejm odrzucił wniosek PO o odwołanie szefa MSWiA

Sejm odrzucił wniosek PO o odwołanie szefa MSWiA (akt. 1)

Sejm odrzucił wniosek PO o odwołanie szefa MSWiA
Data publikacji: 2017-07-05 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-05 17:03
Wywietleń: 1178 273873

Sejm odrzucił w środę (5 lipca) wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Wniosek złożyła Platforma Obywatelska.

Głosowało 435 posłów. Za poparciem wniosku o wotum nieufności wobec szefa MSWiA opowiedziało się 194 posłów, przeciwko było 236, a 5 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że wniosek PO nie uzyskał wymaganej większości 231 głosów.

Szefowa rządu przekonywała w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec Błaszczaka, że szef MSWiA skutecznie pracuje nad realnym zwiększeniem bezpieczeństwa, a wniosek o jego odwołanie, to efekt frustracji PO i PSL. Jej zdaniem, opozycja instrumentalnie wykorzystuje śmierć Igora StachowiakaJak oceniła, opozycja chce pozbyć się najlepszego szefa MSWiA od lat.

– Szef MSWiA Mariusz Błaszczak jest jednym z najlepszych ministrów w rządzie PiS, jest najlepszym ministrem spraw wewnętrznych od 2007 roku – oświadczyła premier Beata Szydło. Podkreśliła, że Błaszczak nie pozwala na bezprawie. Wprowadził też kompleksowy plan modernizacji służb. Zapewniła, że Błaszczak pozostanie szefem MSWiA, ponieważ – jej zdaniem – gwarantuje, że Polska i Polacy będą bezpieczni. Zdaniem Szydło, "Polska wyrasta dziś na kraj, który zaczyna w regionie mieć szczególną rolę, o którym mówi się, że jest krajem bezpiecznym, dobrze zarządzanym i który jest krajem, który dla wielu grup interesów zaczyna być solą w oku". Przekonywała, że "skończył się czas, kiedy można było Polskę lekceważyć". W ocenie szefowej rządu, Błaszczak to pierwszy minister od lat, który "zajął się rzetelną pracą nad realnym zwiększeniem poziomu poczucia bezpieczeństwa w Polsce i robi to skutecznie, sumiennie i konsekwentnie odbudowuje to, co przez osiem lat zostało zniszczone przez koalicję PO-PSL". Szydło przekonywała, że przez osiem lat rządów PO-PSL zostało zlikwidowanych ponad połowę istniejących wtedy posterunków policji. Jak dodała, Błaszczak przywrócił 49 spośród zlikwidowanych posterunków.

(pap)

Na zdjęciu: Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak na sali obrad Sejmu. 

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

pytalski
A płaszczak dlaczego nie na kolanach przed swoim dobrodziejem ?
2017-07-05 16:54:01
Gość
ktoś spodziewał się ze będzie inaczej ? Przecież PiS podobnie jak kiedyś PZPR nigdy nie przyznaje się do błędów
2017-07-05 16:38:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy