środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Kraj > Rekordowa wpłata na WOŚP

Rekordowa wpłata na WOŚP

Rekordowa wpłata na WOŚP
Data publikacji: 2018-01-15 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-16 20:36
Wywietleń: 826 309770

Oficjalny partner Orkiestry - mBank - przekaże na WOŚP nie 1, ale aż 7 milionów złotych. To największa jednorazowa wpłata w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności banku i jego klientów, na konto fundacji trafi niemal 14 mln zł.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który się odbył 14 stycznia, zbierane były pieniądze na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz pierwszy jej oficjalnym partnerem był mBank.
W ramach tej współpracy zajął się liczeniem pieniędzy i obsługą sztabów WOŚP. Poza tym wyposażył wolontariuszy w terminale i otworzył swoje placówki w całej Polsce. Wydał także specjalne karty z wizerunkiem zaprojektowanym przez Jurka Owsiaka, przygotował ofertę dla wolontariuszy, a także dużych przedsiębiorstw, chcących wspierać działalność WOŚP.

mBank zaproponował również specjalne rozwiązania – takie jak orkiestrową wersję aplikacji mobilnej banku – w której kilkoma ruchami, po kliknięciu w wirtualne czerwone serce, można było przekazać wpłatę na rzecz 26. Finału WOŚP. Dodatkowo, określone przelewy – w wysokości 10, 20, 50 i 100 zł – bank obiecał podwoić, łącznie nawet do 1 mln złotych.

– Klienci mBanku pokazali, że są wspaniali i hojni - mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku, który podczas 26. Finału był również wolontariuszem. - Naszą ambicją było zwiększenie wysokości wpłat dokonywanych za pośrednictwem banku na rzecz WOŚP. Znając niezwykły odzew na wieść o naszej współpracy z fundacją, wiedzieliśmy, że w tym roku takich wpłat będzie zdecydowanie więcej. Jednak kwota zebrana do godziny 22 w dniu Finału przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponieważ klienci mBanku do tego czasu wpłacili na rzecz WOŚP 6,7 mln zł, zdecydowaliśmy się podwoić tę kwotę i przekazać Orkiestrze nie deklarowany 1, ale aż łącznie 7 milionów złotych. Bardzo Wam dziękujemy i cieszymy się, że razem robimy coś dobrego! Ze sprzętu i aktywności ufundowanych przez WOŚP skorzystają wszyscy Polacy.

(g)

 

Komentarze

Wisława
Oddziały pediatryczne zyskały bardzo dużo sprzętu dzięki Wośp. Bardzo dobrze, że nadal tak wielu Polaków wspiera orkiestrę. Pozdrowienia dla wszystkich zaangażowanych, darczyńców i wolontariuszy!
2018-01-16 20:21:07
endi
kasa leje się grubymi strumieniami i wogóle wszystko pięknie dopóki nie zaczniesz się leczyć, wtedy już nie jest tak kolorowo.
2018-01-16 16:10:49
tylko pytam
Czy wielmożny pan Owsiak wyjaśnił już przepływy finansowe w trójkącie WOŚP, Mrówka Cała i Złoty Melon??
2018-01-16 13:00:59
s-PO-gladajac przez Czerwone Okulary
A dla strajkujacych medycznych rezydentow - tez cos z tego "skapanie"...??
2018-01-15 23:38:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy