wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Problem z sfinansowaniem wakacji

Problem z sfinansowaniem wakacji [FILM]

Problem z sfinansowaniem wakacji
Data publikacji: 2016-08-08 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-10 09:40
Wywietleń: 1426 147539

Co roku tysiące Polaków w pocie czoła przegląda oferty biur podróży i ogłoszenia w poszukiwaniu wakacyjnej destynacji. Często bywa jednak tak, że koszt planowanego urlopu może przewyższać nasze możliwości finansowe. Z badań ekspertów wynika, że  42 proc. Polaków ma problem z całkowitym sfinansowaniem wyjazdu na wakacje, a blisko 20 proc. z powodu chwilowego braku gotówki rozważa całkowitą rezygnacje z wyjazdu na urlop.

- Z badań wynika, że aż 30 proc. Polaków zastanawia się nad sfinansowaniem wyjazdów z dodatkowych źródeł. Dużo pożyczek branych jest online. Mają one duży procent spłacalności, ponad 80 proc. – mówi newsrm.tv Bartłomiej Ciastek, Aasa Polska.

Eksperci pozyczkaportal.pl i Aasapolska.pl szacują, że w okresie wakacyjnym ruch w branży pożyczkowej wzrośnie o blisko 16 proc. Ponad 26 proc. respondentów deklaruje, że za dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci szybkiej pożyczki planuje wyjechać na zagraniczne wakacje.

Polacy deklarują, że najchętniej podróżują po Starym Kontynencie (52 proc.) i Polsce (40 proc.). Ok. 8 proc. polskich turystów wybiera wakacje poza Europą – to  młode i dynamiczne osoby pomiędzy 25. a 34. rokiem życia – wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct. Ponad 40 proc. respondentów na urlop wyjeżdża co roku, 21 proc. co 6 miesięcy, natomiast 4 proc. nie opuszcza Polski w celach turystycznych. Co trzeci Polak korzysta z biur podróży, a blisko 70 proc. planuje wyjazd indywidualnie. Aż 76 proc. Polaków wyjazd na wakacje planuje z blisko 3 miesięcznym wyprzedzeniem.

Wypowiedź: Bartłomiej Ciastek, Aasa Polska: 

Źródło: newsrm.tv

Komentarze

Tadeusz
@Nika ja też jestem zwolennikiem planowania wakacji jak najwcześniej. Można wtedy znaleźć coś fajnego taniej. Ja ogólnie jeżdżę raczej z biurami podróży, ale w tym roku spróbowałem sam zorganizować wyjazd. Miałem z tego dużo satysfakcji i chyba zostanę przy tym sposobie. Na razie organizuję sobie bazę stron związanych z transportem i noclegami - właśnie do tej listy dopisałem bookapart i potem będę miał w czym wybierać i szukać najlepszej oferty.
2016-08-10 08:54:37
Nika
Ja planuję urlop dużo wcześniej i oszczędzam na to by móc pojechać. Teraz mam już na koncie całkiem fajną sumkę. A planowanie wakacji wcześniej jest według mnie dobrym pomysłem. Można załapać zniżki na transport czy na hotele. Wiele stron takich jak bookapart czy booking ma jakieś zniżki dla rezerwujących trochę wcześniej. A w wizzairze można trafić na naprawdę fajne promocje. I dlatego nie płacę jakoś bardzo dużo za wakacje. Są one porównywalne z jakimiś ofertami biur podróży :)
2016-08-09 08:19:40
urlop
Ale, jak to, przecież dla Niemców urlop kosztuje mniej niż połowę miesięcznej pensji.
2016-08-08 11:40:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi