czwartek, 26 kwietnia 2018.
Strona główna > Kraj > Polska i Niemcy powinny zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił

Polska i Niemcy powinny zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił

Polska i Niemcy powinny zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił
Data publikacji: 2018-03-19 22:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-24 22:45
Wywietleń: 927 319098

Jako stabilne rządy Warszawy i Berlina powinniśmy zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił, ani z zewnątrz, ani od wewnątrz - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po poniedziałkowym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Jak podkreślił prezydencki minister na briefingu prasowym, rozmowa Andrzeja Dudy z Angelą Merkel poświęcona była m.in. "uwarunkowaniom geopolitycznym dzisiejszego świata, bezpieczeństwu naszego regionu i bezpieczeństwu całej wspólnoty euroatlantyckiej". Wśród tematów poruszonych podczas spotkania wymienił ponadto rozwój współpracy obronnej w Europie, przyszłość UE i NATO oraz relacje ze Stanami Zjednoczonymi, m.in. w wymiarze ekonomicznym.

"Tutaj jest kwestia dzisiaj, jak państwo wiecie, pewnego zapytania na temat przyszłości współpracy gospodarczej i handlowej między USA i Unią Europejską; tutaj zarówno Polska, jak i Niemcy stoją na stanowisku, że rzeczywiście jesteśmy obrońcami wolnego handlu, chcielibyśmy, żeby te więzi euroatlantyckie były bardzo silne w wymiarze ekonomicznym, ale także (w wymiarze) współpracy politycznej" - mówił Szczerski.

W kontekście dyskusji o przyszłości Unii, szef gabinetu prezydenta akcentował kwestię tego, "jak zbudować tę przyszłość w oparciu o jedność". "Oboje rozmówcy podkreślili rzecz bardzo istotną, tzn. jest bardzo wielu zewnętrznych graczy, którzy chcieliby podzielić Europę, jest bardzo także dużo wewnętrznego rozczarowania w ramach Europy i (takich, którzy) też chcą budować przyszłość polityczną na podziałach Europy" - relacjonował prezydencki minister.

"My, jako te stabilne rządy Berlina i Warszawy, powinniśmy zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił - ani z zewnątrz, ani wewnątrz" - przekonywał.

Szczerski mówił też, że część rozmowy prezydenta i kanclerz Niemiec poświęcona była społecznemu odbiorowi sytuacji w Europie oraz konieczności zabiegania o to, żeby Europa miała "poparcie społeczne". Wskazał w tym kontekście, że "nastroje eurosceptyczne" wpływają na niestabilność sceny politycznej w niektórych krajach UE. 

(PAP)

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

07
My weżmiemy od Niemców reparacje, a oni od nas Szczecin BEZ TROHANA i w końcu będziemy żyć w normalnym kraju,
2018-03-24 22:38:08
trohan
Pipi -prawie Inka albo Witold Pilecki...nie rozśmieszaj i nie błaźnij się z swego "bohaterstwa i odwagi" szczeciński "niezłomny pikuś" :-) A Duda historycznie ujmując -to kto? Król Stasiu? Ech wy orły...
2018-03-24 20:21:16
07
My weżmiemy od Niemców reparacje, a oni od nas Szczecin i w końcu będziemy żyć w normalnym kraju,
2018-03-22 22:55:31
pipi
do @ trohan-a ..... Tematem jest "Polska i Niemcy powinny zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił". Ty zaś pyskujesz i rzygasz. Napisałem mój pogląd na powyższy temat i tyle. Pyskowanie i Twe rzyganie mi lata. Przeczytaj jeszcze raz wszystkie wpisy pod powyższym tematem, 3/4 to "rzyganie" nie wnoszące nic do ewentualnej dyskusji. P.S. - piszę "bracia" ponieważ miałem już na grzbiecie "obrażanie uczuć". To tyle - bez odbioru.
2018-03-22 13:41:50
trohan
pipi-jesteś tak ostrożna i tchórzliwa zarazem z tym pisaniem np. "braci", że rzygać się chce czytając twoje wypociny. Popuściłaś ze strachu?
2018-03-22 10:47:45
pipi
- do "szczekających piesków" i innych "zatroskanych"... Tak się kąsacie, tyle pary w gwizdek! Pomijacie temat ważnej wizyty i "miłości" p. Merkel. Zapomnieliście już co przed miesiącem (także w styczniu) owa dama mówiła o Polsce i polskim rządzie - tym nowym....Powód owej "miłości" jest kasa, którą "bracia" mają otrzymać. Dla "braci" jest nieważne kto płaci, ważne iż otrzymają. Po tej wizycie stawiam orzechy iż wypadnie na Polskę. Dlaczego ta wizyta jest akurat teraz, po całej akcji z "urodzinami Hitlera", wystąpieniem p.ambasador (sistry starszej)w Auschwitz (dawnym) i "oburzeniem opinii światowej" na polski antysemitym?.... Odpowiedzią jest przygotwywana ekspertyza (prawna) o odszkodowania wojenne, które w mocy prawa Polska może od Niemiec wymagać... Jeśli nie wiecie o co chodzi to wiecie o co chodzi - ciągle aktualne.
2018-03-22 10:11:38
MM
Trohan-ten pikuś i paranoik (od dat i PO) to zwykłe trolle. Szukają pretekstu do awantury. Internetowe gnojki, olać ich.
2018-03-22 09:43:37
PO-lityczna "trohano-gasnica"...
Ojj... ale trohan-a PO-nosi i rozgrzano komentarzami... az do "Czerwonosci" !!
2018-03-21 23:12:26
Pikuś
@trohan - właśnie o to chodzi, aby mały piesek sprowadzał na ziemie pisowskiego tatusia. Jeszcze wyprowadzę ciebie z błędu, który u pisowskich tatusiów jest standardem, że nikt mi nika nie wybierał, to był mój suwerenny i wolny wybór. Ty jako pisowski pseudosuweren o wolności masz mgliste pojęcie. Widać lubisz być zniewolony., bo przecież jesteś nieskomplikowany.
2018-03-21 21:36:31
Ma-ysia
A dlaczego NIE?! Jak dzielic to tak po naszemu tj. dla Polski 95% Europy a dla Angeli 4%. A ten 1% to dla zawzietych i nieustepliwych. O.
2018-03-21 20:09:57
trohan
Nie na darmo nazwali cię Pikuś, czyli malutki szczeniak ujadający i gryzący kapcie :-) I na tym poziomie zostań....leżeć...dobry piesek...dobry. PS. No co tak merdasz ogonkiem, głuptasie ?
2018-03-21 08:41:02
Pilkuś
@trohan - ty jako sierota pisowska z autopsji wiesz, o czym piszesz. Ale swoim prostactwem i prymitywizmem nie odbiegasz od pisowskiej średniej i w pełni potwierdzasz spostrzeżenia większości Polaków na temat obciachowych zwolenników PISu. Jaki ty jesteś nieskomplikowany, jak każdy tatuś, he, he
2018-03-21 00:38:55
trohan
Pikuś ty jesteś przygłup i nie znasz pojęcia: sieroctwa społecznego, oraz w twoim wypadku: matołectwa. Doucz się, doczytaj i potem zasr*mark*ańcu zabieraj głos.
2018-03-20 16:08:05
Pikuś
@trohan pomyśl, dzieciarnia nigdy nie jest samotna. Albo jedno, albo drugie, albo.... tatuś Trohan
2018-03-20 14:49:38
trohan
Leki PO-walony !
2018-03-20 12:24:45
Do... trohan-a
Taki jak Ty, najpierw sadzi PO sobie... a pozniej PO-dobnie ocenia innych !!
2018-03-20 11:20:46
trohan
Co komentarz to durniejszy. Dzieciarnia się nudzi i komentuje. Samotność doskwiera?
2018-03-20 10:19:57
Obs.ryver
Obłudny uśmieszek Dudy.... Pani Merkel już wie,że w kaczej PL nie ma z kim poważnie rozmawiać... a do Rydzyka nie pojedzie...
2018-03-20 09:02:17
EU
Przecież już Niemcy podzieliły Europę, wpuszczając innowierców, na tych, którzy chcą zachować tożsamość Europy i na tych, którzy chcą ją zniszczyć.
2018-03-20 06:29:53
trohan
A co z twoją chorobą, nieco (czasami) ustępuje, bo nie ma PO i dat 1945-2016. Leki czy zakład?
2018-03-20 04:37:07
Pikuś
Super, w końcu imigranci przyjadą do Polski.
2018-03-20 01:04:09
A co z tym Tematem...
A co i jak z Abdullahami i Mohammedami, o innej Kulturze, Religii i Obyczajach z lat 1400/1600... dobijajacych do Europy i UE od ponad 2,5 roku - w setkach tysiecy rocznie...! To "Niczym" tak juz... jak i na przyszlosc - Nie Zagraza i Nie Grozi...??
2018-03-20 00:08:33