czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Pierwsza odmowa

Pierwsza odmowa

Pierwsza odmowa
Data publikacji: 2016-09-20 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-20 09:27
Wywietleń: 1069 155655

Wiceprezydent stolicy Witold Pahl poinformował w poniedziałek, że wydana została pierwsza decyzja o odmowie zwrotu nieruchomości na podstawie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. Chodzi o boisko przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza przy ul. Saskiej 59 w Warszawie.

– Stoimy dzisiaj na boisku, które na pewno już – w oparciu o te przepisy – będzie należało do wszystkich mieszkańców Warszawy. To jest pierwsza decyzja odmowna, która została wydana w oparciu o tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną – powiedział Pahl na konferencji prasowej.

Zapewnił, że od tej pory miasto będzie wydawać bardzo dużo podobnych decyzji, o których będzie na bieżąco informować.

Jak wyjaśnił zastępca burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz, roszczenia dotyczyły pięciu działek na terenie boiska szkolnego. Zaznaczył, że roszczenia pojawiły się dopiero po wybudowaniu boiska.

Karcz dodał, że obecnie na Pradze-Południe są roszczenia do 37 nieruchomości zajmowanych przez placówki oświatowe.

Ustawa dot. gruntów warszawskich, potocznie nazywana małą ustawą reprywatyzacyjną, weszła w życie 17 września. Jest ona próbą uporządkowania wieloletnich problemów i sporów prawnych dotyczących stołecznych gruntów. Jej celem jest likwidacja patologii związanych z nieuregulowaniem własnościowym nieruchomości – chodzi m.in. o handel roszczeniami. W procederze tym różne podmioty skupują od byłych właścicieli roszczenia do nieruchomości, przejmują grunty, a następnie zarabiają na ich sprzedaży po znacznie wyższych cenach rynkowych. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny