sobota, 23 września 2017.
Strona główna > Kraj > Pierwsza odmowa

Pierwsza odmowa

Pierwsza odmowa
Data publikacji: 2016-09-20 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-20 09:27
Wywietleń: 1037 155655

Wiceprezydent stolicy Witold Pahl poinformował w poniedziałek, że wydana została pierwsza decyzja o odmowie zwrotu nieruchomości na podstawie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. Chodzi o boisko przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza przy ul. Saskiej 59 w Warszawie.

– Stoimy dzisiaj na boisku, które na pewno już – w oparciu o te przepisy – będzie należało do wszystkich mieszkańców Warszawy. To jest pierwsza decyzja odmowna, która została wydana w oparciu o tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną – powiedział Pahl na konferencji prasowej.

Zapewnił, że od tej pory miasto będzie wydawać bardzo dużo podobnych decyzji, o których będzie na bieżąco informować.

Jak wyjaśnił zastępca burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz, roszczenia dotyczyły pięciu działek na terenie boiska szkolnego. Zaznaczył, że roszczenia pojawiły się dopiero po wybudowaniu boiska.

Karcz dodał, że obecnie na Pradze-Południe są roszczenia do 37 nieruchomości zajmowanych przez placówki oświatowe.

Ustawa dot. gruntów warszawskich, potocznie nazywana małą ustawą reprywatyzacyjną, weszła w życie 17 września. Jest ona próbą uporządkowania wieloletnich problemów i sporów prawnych dotyczących stołecznych gruntów. Jej celem jest likwidacja patologii związanych z nieuregulowaniem własnościowym nieruchomości – chodzi m.in. o handel roszczeniami. W procederze tym różne podmioty skupują od byłych właścicieli roszczenia do nieruchomości, przejmują grunty, a następnie zarabiają na ich sprzedaży po znacznie wyższych cenach rynkowych. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi