poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kraj > Nowy ambasador USA już w Polsce (film)

Nowy ambasador USA już w Polsce (film)

Nowy ambasador USA już w Polsce (film)
Data publikacji: 2015-09-24 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-26 11:38
Wywietleń: 1390 23595

Paul Wayne Jones (na zdjęciu) - nowy ambasador USA - przybył w czwartek do Polski i stanął na czele misji dyplomatycznej w Warszawie. Wczesnym popołudniem ambasador z żoną i córką spotkał się z dziennikarzami.

Jones zastąpił na stanowisku Stephena Mulla, który 29 sierpnia wrócił do Waszyngtonu.

- Bardzo się cieszę, że mogę się z państwem przywitać. To mój pierwszy dzień w Polsce w roli ambasadora Stanów Zjednoczonych. Moja żona Catherine i córka Allie również bardzo się cieszą; rozpoczynamy teraz życie w Polsce. Nasz syn Hale został w szkole w Kalifornii, ale dołączy do nas w trakcie ferii zimowych i letnich wakacji - powiedział Jones po polsku przed ambasadą USA.

- Bezpieczeństwo i powodzenie naszych narodów zależy od ścisłej współpracy; w najbliższych latach poświęcę się budowie jak najściślejszych więzi między naszymi narodami i naszymi krajami - zapewnił.

Ambasador powiedział, że chce zwiedzić Częstochowę i tamtejszy klasztor, poznać Warszawę i całą Polskę, a także skosztować polskich potraw, przy czym - zaznaczył - próbował już m.in. pierogów z kapustą i grzybami. - Nasza córka Allie cieszy się, że nauczy się nieco polskiego języka i historii zanim wróci do Kalifornii na uniwersytet - powiedział.

(pap)

Fot.: Twitter

Komentarze

yankee
Dlaczego ta niby mocna w gębie Kopaczowa, nie wprowadzi wiz dla Amerykanów? Na zasadzie zwykłej wzajemności.
2015-09-26 09:27:54
Polak,
Osobiscie Witam i Zycze Powodzenia w pracy Dyplomatycznej w Polsce, ale byc moze tylko do... Nowych Wyborow Prezydenckich w USA - w przyszlym roku ! !
2015-09-25 00:15:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi