sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > „Nie wódźcie nas dłużej za nos”

„Nie wódźcie nas dłużej za nos”

„Nie wódźcie nas dłużej za nos”
Data publikacji: 2017-10-17 23:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 20:51
Wywietleń: 892 297113

Gospodarki Turcji i Polski mają potencjał, by podwoić wzajemne obroty handlowe do poziomu rzędu 10 mld euro rocznie – zgodnie mówili prezydenci Recep Tayyip Erdogan i Andrzej Duda, otwierając wspólnie polsko-tureckie forum biznesu we wtorek (17 października) w Warszawie.

Andrzej Duda przypomniał, że wzajemna wymiana handlowa od lat wykazuje stałą dynamikę wzrostu, a w 2016 r. obroty wyniosły 5,6 mld euro, z czego na eksport i import przypadło po 2,8 mld euro.

Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do UE – zadeklarował prezydent Andrzej Duda. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że oczekuje od Brukseli jasnej deklaracji w tej sprawie. – Nie wódźcie nas dłużej za nos – mówił.

Po południu prezydent Turcji spotkał się z marszałkami Sejmu – Markiem Kuchcińskim i Senatu – Stanisławem Karczewskim. Wcześniej niespodziewanie odwołano spotkanie Erdogana z premier Beatą Szydło. – Obie strony zdecydowały o przełożeniu spotkania na inny termin – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

(pap)

Fot. PAP

Komentarze

2i2i2i2ii2
Brakuje jeszcze tylko zaproszenia Maduro z Wenezueli ,Kim Dzong Una z Korei czy tez Łukaszenki i mistrza z Filipin który znowu kocha USA,widac naszym władzom nie przeszkadza to co dzieje się i działo w Turcji ...upadek demokracji i wolnosci no ale coz wola suwerena ktorego los i żywot prezentuja profile fb typu Nosacze polskosci czy Typowy Polak,smutne ale prawdziwe.
2017-10-18 20:30:16
TR
Zawsze znajdzie wpis chorego schizofrenika :"przez 70 lat (1945-2015) PO-szlo..". Nieuleczalny niestety.
2017-10-18 14:08:57
,
I winnych nie będzie - bo PiS ich od 2 lat nie szuka i nie będzie szukał. Taki Patryś /biedna chłopczyna/ pożali się w telewizji, że Hanka go olewa i drze łacha. Skamlają od dwóch lat: Hanka ustąp, bo my chcemy wsadzić na twoje miejsce - jakiegoś pisiorka. A Hanka na to :takiego wała! Nic na mnie nie macie. Tyrana Erdogana nikt w Europie /poza Rosją/ nie chce widzieć. Tu nasz Adrian podniósł paluszki i zaprosił. Po co? Z manekinami nie bardzo Erdogan chce rozmawiać. Wygłosi swoje i pojedzie.
2017-10-18 14:06:28
Do... tzw.komentatorzy
O to, co przez 70 lat (1945-2015) PO-szlo juz w bloto... i winnych jak na razie dalej "ni ma" ??
2017-10-18 11:46:41
tzw. komentatorzy
Kropka (Magda) o co ci chodzi? Ze strachu nie wiesz o co zapytać. "Jedno, drugie" bez polskiej czcionki - bełkot młota, wpis dla wpisu. TR małolat któremu coś się wydaje, nie ma dowodu osobistego to siedzi na Skolwinie i pisze z nudów. Były trzy głupie świnki. Czytaliście? To o was?
2017-10-18 09:25:19
TR
Nieźle, państwo, w którym kobiety muszą chodzić w szmatach na głowie i są traktowane, wiadomo jak, nie jest chyba wzorem dla innych. Turystki tam jeżdżące, zwłaszcza blondynki, nie jednokrotnie skarżyły się w mediach na zachowanie tubylców.
2017-10-18 07:02:04
Jedno, drugie, trzecie...
Nie wodzcie nas dluzej za nos...bo wypuscimy do Europy ok. 3 miliony Syryjskich Is-lamistow ! A minimum 3 miliarow Euro z Brukseli i tak juz "nie oddamy" ? I kazda Turecka Rodzina na Zachodzie... ma miec zgodnie z Koranem "minimum" 5 dzieci...!!
2017-10-18 01:51:08
,
Taki kraj ma być w "Europie"?
2017-10-17 23:50:39