poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Kraj > Co z ustawą emerytalną?

Co z ustawą emerytalną?

Co z ustawą emerytalną?
Data publikacji: 2016-02-04 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 13:47
Wywietleń: 1506 115710

Przyjęcie w tym roku ustawy obniżającej wiek emerytalny jest realne, a możliwy termin wejścia jej w życie to 1 styczeń 2017 roku - zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rafalska pytana w Polsat News, czy realne jest obniżenie wieku emerytalnego w tym roku, powiedziała: "Realne jest przyjęcie ustawy w tym roku. Myślę, że jak uporamy się i będzie przyjęta ustawa 500 plus, to zdynamizują się też prace nad tą drugą ustawą".

- Jestem po rozmowie z panią prezes ZUS Elżbietą Łopacińską, która powiedziała, że ZUS, żeby przygotować się do wypłat i do tej zmienionej ustawy potrzebuje dziewięciu miesięcy na przeprowadzenie procedur przetargowych. W związku z tym takim realnym, możliwym terminem wejścia w życie tej ustawy jest 1 stycznia 2017 roku - zaznaczyła.

Zgodnie z projektem prezydenta, który obecnie znajduje się w Sejmie, wiek przechodzenia na emeryturę będzie zróżnicowany ze względu na płeć - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Zmiany obejmą osoby objęte powszechnym systemem emerytalnym (ZUS) oraz rolników (KRUS). (pap)

 

Na zdjęciu: Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

psycholog
zgadzam się z autorem"FILOZOF" Dajcie trochę pożyć .Czekacie chyba na to żeby ZUS nie musiał wypłacać emerytur , bo umieralność przerasta urodzenia nowych obywateli.Jesteśmy zmęczeni mając 60 lat i wypaleni zawodowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-02-25 13:38:15
Wawrzek
Czy Francja, Niemcy, Wielka Brytania mają się gorzej mając niższy wiek emerytalny i mniej godzin do przepracowania w tygodniu?. Zamiast wypłacać zasiłki lub okradać ludzi z zasiłków - lepszym byłoby zatrudnić wszystkich w mniejszym wymiarze godzin i zlikwidować kilkaset urzędów. Braki środków wyrównywać obniżką diet poselskich, radnych, zmniejszeniem i likwidacją rad nadzorczych itp.
2016-02-09 17:54:36
Pytanie do obecnej Prawicy... ?
Co to za rownouprawnienie ? Dlaczego kobiety od 60-ciu... a mezczyzni od 65-ciu...? A dodatkowo... mezczyzni umieraja jeszcze o 5-7 lat wczesniej !!
2016-02-06 11:16:38
Filozof
Szanowna Pani Minister, opóźnienie o rok obiecanej ustawy jest trochę nierzetelne i dyskryminujące - ze wszystkich stron - ludzi starszych. Dla wielu ludzi w tym wieku opóźnienie możliwości właściwego leczenia się, czy odrobinę szczęśliwszego bo spokojniejszego życia, może przedłużyć życie wielu waszym wyborcom. A także w lepszej kondycji pomóc rodzinom w opiece nad wnukami. Rok dla np. spracowanego 60-latka to długi okres. Wypada mieć mieć nadzieję, ze pierwszy chrześcijanin Pan Prezydent Duda zostanie przez rząd doceniony, i Jego ustawa wejdzie szybciej w życie. W ten sposób i młodzi i starsi będą w miarę sprawiedliwie dowartościowani i docenieni. Wszak jesteście partią Prawa i Sprawiedliwości.
2016-02-04 14:59:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi