piątek, 19 stycznia 2018.
Strona główna > Kraj > Co ustaliła prokuratura ws. wypadku premier

Co ustaliła prokuratura ws. wypadku premier

Co ustaliła prokuratura ws. wypadku premier
Data publikacji: 2017-02-15 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17 12:19
Wywietleń: 117 215050

21-letni Sebastian K. podejrzany o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym ucierpiała premier Beata Szydło, nie przyznał się do zarzutu – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Włodzimierz Krzywicki.

Prok. Krzywicki poinformował również, że prokuratura uzyskała opinię biegłych lekarzy o obrażeniach premier i dwóch funkcjonariuszy BOR, odniesionych w wypadku 10 lutego w Oświęcimiu. Jak podkreślił, potwierdziły się przypuszczenia, że poważne, ale nie ciężkie obrażenia u dwóch poszkodowanych w wypadku osób – premier Beaty Szydło i funkcjonariusza BOR „doprowadziły do naruszenia czynności ciała na okres dłuższy niż siedem dni”. Oznacza to wskazaną w zarzucie odpowiedzialność karną sprawcy z art. 177 par. 1 Kodeksu karnego, zagrożoną karą do 3 lat więzienia.

Rzecznik PR przyznał, że poza funkcjonariuszami BOR nie ustalono żadnych bezpośrednich świadków wypadku. Przesłuchana w charakterze świadka ma zostać także premier Szydło – gdy tylko zezwoli na to stan jej zdrowia.

Obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej po przesłuchaniu zapowiedział: „będziemy weryfikować to, co ma prokuratura, i w razie potrzeby my również będziemy mieli możliwość zasięgnięcia pomocy specjalistów”. Pytany o linię obrony wskazał: – Musimy ustalić charakter kolumny w sensie jej uprzywilejowania lub nie. Wydaje się to jednym z elementów kluczowych. Jest wiele kwestii dodatkowo do wyjaśniania – powiedział mec. Pociej.

(pap)

Fot. PAP/Grzegorz Momot

Komentarze

Kto wie... ? ?
A moze to wszystko... bylo duzo wczesniej "zaplanowane i skrupulatnie PO-ukladane"...??
2017-02-17 12:17:53
Do PO-nizszych komentarzy: rada... i Gosc...
PO 1-sze: na sygnalach jezdzi sie DO JUZ s-PO-wodowanych wypadkow... a nie jeszcze przedwypadkowo ! PO 2-gie: a ten mlody to dla wlasnego przyszlego zdrowia, PO-winien wstrzymac sie przed "spijaniem Sokow" gdyz moga byc rowniez "Specjalnie PO-dane"...? Gdyz jeszcze dzis, w PO-lskim zyciu - nigdy nic nie wiadomo...?? `
2017-02-17 00:42:57
Gość
Od dzisiaj w razie wypadku dzwonię do placówki PO z zaznaczeniem ze bardzo nie lubię PiS i proszę o natychmiastową interwencję a do winy już na wstępie dochodzenia bezwzględnie gdy moja wina się nie przyznaję-paranoja-ot przykład jak wielcy różnią się od maluczkich im wolno było i jak widać jest wszystko ,kraść,naginać prawo i twierdzić że czarne to białe a białe to czarne ......mam tylko nadzieję że młody zmądrzeje i spije soki z PO....
2017-02-16 09:08:55
rada
Testom na prawo jazdy to lepiej poddać kierowcę Pani Premier, ponieważ nie zna on przepisów Kodeksu Drogowego. Taka kolumna powinna używać sygnałów dźwiękowych
2017-02-16 07:24:44
Dobra Rada,
Sebastian, pamietaj rowniez o jednym, bys mimo wszystko nie dal sie "wciagnac na Czlonka" - do PO czy KOD-u !!
2017-02-15 23:07:23
PO-ddac PO-nownym testom...
Skoro ten 21-latek, rzekomo "teraz" nie przyznaje sie do zarzutow... to moze WARTO lub TRZEBA... PO-ddac Go PO-nownym testom na Prawo Jazdy...(!) skoro jeszcze nie zrozumial swojej Winy ? A gdzie... jak... kiedy... i u Kogo... zdobyl te swoje Prawo Jazdy ??
2017-02-15 12:18:23