wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Bezrobocie najważniejszym problemem w kraju

Bezrobocie najważniejszym problemem w kraju

Bezrobocie najważniejszym problemem w kraju
Data publikacji: 2016-02-25 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 15:52
Wywietleń: 1356 121289

Bezrobocie, to nie tylko najważniejszy problem w całym kraju, ale również w jego regionach. Zdaniem połowy Polaków jest to problem numer jeden w Polsce, a według 47 proc. w regionie - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.

Jak podaje TNS Polska, podobnie było w 2002 roku. Przy czym wtedy o bezrobociu mówiła zdecydowanie liczniejsza grupa respondentów (87 proc.). Według sondażu, ówczesna stopa bezrobocia była niemal dwukrotnie większa niż obecnie i wynosiła ok. 18 proc.

Dziś, według najświeższych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia jest niemal dwukrotnie mniejsza i wynosi 9,8 proc. (bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy w końcu grudnia 2015 roku, stanowili 9,8 proc. cywilnej ludności aktywnej zawodowo). W ocenie TNS Polska, żadna inna sprawa nie koncentruje uwagi tak licznej grupy osób.

Według badań TNS Polska, następne w kolejności problemy uzyskują ponad dwukrotnie niższy odsetek wskazań. 20 proc. wymienia kłótnie, afery polityczne; 19 proc. wspomina o niskich zarobkach na poziomie kraju; 11 proc. na poziomie regionu, a 18 proc. o problemach ze służbą zdrowia na poziomie kraju i 8 proc. na poziomie regionu. Na poziomie lokalnych problemów wśród pięciu najczęściej podawanych pojawią się ponadto słabe drogi (6 proc.) oraz bieda i ubóstwo (5 proc.).

Jak podaje TNS Polska na piątym miejscu, pojawia się problem uchodźców, o którym wspomina co dziesiąty Polak. Co jedenasty respondent mówi o biedzie i ubóstwie (9 proc.). (pap)

 

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

patriota
Jeden rozsądny artykuł dotykający rzeczy najistotniejszej- pracy, która jest warunkiem życia i rozwoju osobistego, rodzinnego, zawodowego, wreszcie narodowego. No ale media i politycy karmią umorodowany Naród Polski - igrzyskami a zwykli ludzie anihilowania przez przez kruki i wrony tracą życie z beznadziei, z choroby, z cierpienia, z samotności, z niedoleczenia, z niedożywienia, z tęskntoy emigracyjnej, z braku możliwości uczestniczenia we właśćiwej kulturze, w pożadanym wypoczynku...A wszyscy Ci uczeni, historycy, prawnicy, politolodzy, dziennikarze, orgaznizacje pozarządowej politycy, także duchowni, --mający wielkie apanaże -są skupieni na manipulacji nami zwykłymi śmiertelnikami- płacącymi podatki- zeby tylko nie zająć sie tak ważnymi rzeczami bytowymi- jak stworzenie warunków do pracy ludziom. Jak widzimy i doświadczmy notorycznie- trwa manipulacyjna propganda. I nieważne, czy to sa ci z lewicy, czy ci z prawicy, czy liberłowie. Wszystkim im chodzi tylko na urządzenieu siebie i swoich rodzin i mocodawców finansowych. Naród i jego sprawy jest tylko ważny przed wyborami. Czynów poprawijących los Narodu z powodu rozegranego przy okrągłym stole Narodu podziału między siebie bazy - przez komunistów i lewicę prawicę solidanościową - nie ma!!!!Wybory nadchodzą powoli.... Wybierzmy wreszcie prawdziwych patriotów i przede wszystkim ludzi uczciwych!!! A ponieważ to jest proces - zacznijmy sie już sposobić wreszcie do właściwej zmiany!!!!! Kiszczakowa nam w tym pomogła.
2016-02-25 15:30:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi