niedziela, 18 lutego 2018.
Strona główna > Kraj > Bezrobocie najważniejszym problemem w kraju

Bezrobocie najważniejszym problemem w kraju

Bezrobocie najważniejszym problemem w kraju
Data publikacji: 2016-02-25 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 15:52
Wywietleń: 1409 121289

Bezrobocie, to nie tylko najważniejszy problem w całym kraju, ale również w jego regionach. Zdaniem połowy Polaków jest to problem numer jeden w Polsce, a według 47 proc. w regionie - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.

Jak podaje TNS Polska, podobnie było w 2002 roku. Przy czym wtedy o bezrobociu mówiła zdecydowanie liczniejsza grupa respondentów (87 proc.). Według sondażu, ówczesna stopa bezrobocia była niemal dwukrotnie większa niż obecnie i wynosiła ok. 18 proc.

Dziś, według najświeższych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia jest niemal dwukrotnie mniejsza i wynosi 9,8 proc. (bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy w końcu grudnia 2015 roku, stanowili 9,8 proc. cywilnej ludności aktywnej zawodowo). W ocenie TNS Polska, żadna inna sprawa nie koncentruje uwagi tak licznej grupy osób.

Według badań TNS Polska, następne w kolejności problemy uzyskują ponad dwukrotnie niższy odsetek wskazań. 20 proc. wymienia kłótnie, afery polityczne; 19 proc. wspomina o niskich zarobkach na poziomie kraju; 11 proc. na poziomie regionu, a 18 proc. o problemach ze służbą zdrowia na poziomie kraju i 8 proc. na poziomie regionu. Na poziomie lokalnych problemów wśród pięciu najczęściej podawanych pojawią się ponadto słabe drogi (6 proc.) oraz bieda i ubóstwo (5 proc.).

Jak podaje TNS Polska na piątym miejscu, pojawia się problem uchodźców, o którym wspomina co dziesiąty Polak. Co jedenasty respondent mówi o biedzie i ubóstwie (9 proc.). (pap)

 

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

patriota
Jeden rozsądny artykuł dotykający rzeczy najistotniejszej- pracy, która jest warunkiem życia i rozwoju osobistego, rodzinnego, zawodowego, wreszcie narodowego. No ale media i politycy karmią umorodowany Naród Polski - igrzyskami a zwykli ludzie anihilowania przez przez kruki i wrony tracą życie z beznadziei, z choroby, z cierpienia, z samotności, z niedoleczenia, z niedożywienia, z tęskntoy emigracyjnej, z braku możliwości uczestniczenia we właśćiwej kulturze, w pożadanym wypoczynku...A wszyscy Ci uczeni, historycy, prawnicy, politolodzy, dziennikarze, orgaznizacje pozarządowej politycy, także duchowni, --mający wielkie apanaże -są skupieni na manipulacji nami zwykłymi śmiertelnikami- płacącymi podatki- zeby tylko nie zająć sie tak ważnymi rzeczami bytowymi- jak stworzenie warunków do pracy ludziom. Jak widzimy i doświadczmy notorycznie- trwa manipulacyjna propganda. I nieważne, czy to sa ci z lewicy, czy ci z prawicy, czy liberłowie. Wszystkim im chodzi tylko na urządzenieu siebie i swoich rodzin i mocodawców finansowych. Naród i jego sprawy jest tylko ważny przed wyborami. Czynów poprawijących los Narodu z powodu rozegranego przy okrągłym stole Narodu podziału między siebie bazy - przez komunistów i lewicę prawicę solidanościową - nie ma!!!!Wybory nadchodzą powoli.... Wybierzmy wreszcie prawdziwych patriotów i przede wszystkim ludzi uczciwych!!! A ponieważ to jest proces - zacznijmy sie już sposobić wreszcie do właściwej zmiany!!!!! Kiszczakowa nam w tym pomogła.
2016-02-25 15:30:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy