sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Kraj > Aplikacje na zdrowie

Aplikacje na zdrowie

Aplikacje na zdrowie
Data publikacji: 2017-10-17 22:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 19:46
Wywietleń: 809 297069

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił dwie zdrowotne, bezpłatne aplikacje na smartfony z systemem Android i iOS. Pierwsza z nich to onkologiczna - CanCell Cancer, druga zaś cukrzycowa- Sweet Pregna.

Can Cell Cancer (skasuj raka) to aplikacja mobilna, która ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory i ma pomóc uniknąć zachorowaniu na raka dzięki takim funkcjom jak: monitorowanie diety i aktywności fizycznej, pomoc w rzucaniu palenia, przypomnienia o okresowych badaniach profilaktycznych, pomoc w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej, informacje na temat nowotworów i ich profilaktyki. Rekomendują ją dwa onkologiczne autorytety: prof. Maciej Krzakowski, który jest krajowym konsultantem ds. onkologii klinicznej i prof. Jacek  Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dostępna jest również po angielsku i norwesku.

Druga aplikacja mobilna - Sweet Pregna (słodka ciąża) przeznaczona jest dla kobiet w ciąży, które chorują na cukrzycę. Pomaga ustalić odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne i kontrolować glikemię, a także komponować własne posiłki, zapisywać pomiary z glukometru i przekazywać te dane lekarzowi, podpowie, co to jest zbilansowana dieta, jak zachować właściwy poziom cukru we krwi.

Obie aplikacje są darmowe. Użytkownicy systemów android mogą je pobrać z Google Play, natomiast posiadacze urządzeń z systemem iOS - w Apple Store.
Zostały sfinansowane z Funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. NFZ koordynował ich przygotowanie, jest ich wydawcą i właścicielem.

Więcej informacji na http://www.cancellcancer.pl i http://sweetpregna.pl

(mg)

Aplikacje na zdrowie Aplikacje na zdrowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi