piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > Żegluga pod mostem Brdowskim

Żegluga pod mostem Brdowskim

Żegluga pod mostem Brdowskim
Data publikacji: 2016-03-09 10:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1765 122752

W zeszłym roku nowy most Brdowski połączył wyspę Ostrów Brdowski z lądową częścią Szczecina. Jakim jednostkom wolno pod nim przepływać?

Zgodnie z analizą nawigacyjną Akademii Morskiej w Szczecinie, opiniowaną przez tutejszy Urząd Morski, największym bezpiecznie przepływającym może być zestaw śródlądowy pchany o długości 110 m, szerokości 9 m, zanurzeniu 1,6 m oraz wysokości 4 m (most ma prześwit 4,85 m). Parametry te obowiązują przy średnim stanie wody i dobrych warunkach pogodowych.

Jak informuje Kapitanat Portu Szczecin, o ruchu statków w tym rejonie decyduje dyspozytor Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Są to co prawda wewnętrzne wody morskie, ale poza torem wodnym, więc zamiaru żeglugi nie trzeba zgłaszać do kapitanatu.

Dodajmy, że również bez zgody kapitanatu żeglugę w porcie mogą uprawiać małe jednostki pływające – mające długość do 20 m. Tak wynika z Przepisów Portowych. Wyjątek stanowią jedynie statki pasażerskie w czasie przewozu osób lub jednostki transportujące ładunki niebezpieczne. Te muszą się zgłaszać bez względu na swoje parametry. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Żegluga pod mostem Brdowskim Żegluga pod mostem Brdowskim

Komentarze

Don
O czym jest ten tekst? Czy znów chodzi tylko o wierszówkę, żeby zapełnić czymś gazetę?
2016-03-09 20:11:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny