poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Gospodarka > ZEDO znów Liderem Bezpiecznej Pracy

ZEDO znów Liderem Bezpiecznej Pracy

ZEDO znów Liderem Bezpiecznej Pracy
Data publikacji: 2017-11-04 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 585 299686

Zespół Elektrowni Dolna Odra, należący do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, otrzymał tytuł Lidera Bezpiecznej Pracy. Przyznaje go Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy.

W tym roku, po raz 20., wyróżnione zostały firmy i instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie bezpieczeństwa pracy. Forum Liderów Bezpiecznej Pracy jest organizacją koordynowaną przez CIOP - PIB. ZEDO otrzymało złotą kartę już po raz drugi i jest członkiem forum od początku jego powstania, czyli od 1998 r.

Przy ocenie nominowanych do wyróżnienia pod uwagę brane są wskaźniki wypadków przy pracy i chorób zawodowych, działania na rzecz wdrażania i upowszechniania osiągnięć bhp oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważnym elementem jest eliminowanie lub ograniczanie zagrożeń czynnikami niebezpiecznymi, szkodliwymi lub uciążliwymi w środowisku pracy, zapewnianie stosowania prawidłowo dobranych środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, a także prowadzona działalność informacyjna, popularyzacyjna i szkoleniowa mająca na celu kształtowanie świadomości pracowników i najbliższego środowiska w zakresie tworzenia prawidłowych i bezpiecznych warunków pracy.

- Znalezienie się po raz kolejny w gronie wyróżnionych liderów bezpiecznej pracy dowodzi, że nasz oddział ciągle się rozwija w kierunku zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków pracy oraz motywuje do dalszego działania. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest bezcenne - powiedział Norbert Grudzień, dyrektor ZEDO.

Obecnie do grona Liderów Bezpiecznej Pracy należy 126 przedsiębiorstw i instytucji. Wśród oddziałów  PGE GiEK, Złotą Kartę LBP posiada Elektrownia Bełchatów, a Srebrną Elektrownia Turów.

(mag)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

rtg
a korupcja swoja drogą?
2017-11-06 11:26:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi