niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > W „Kurierze": Nowa inwestycja, nowe miejsca pracy

W „Kurierze": Nowa inwestycja, nowe miejsca pracy

W „Kurierze": Nowa inwestycja, nowe miejsca pracy
Data publikacji: 2016-10-04 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1447 157863

Nowa instalacja propylenu powstanie w Zakładach Chemicznych w Policach. We wtorek list intencyjny dotyczący inwestycji podpisali prezes Grupy Azoty i prezes polickich zakładów. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda.

Projekt inwestycji, tzw. Police 2, zakłada budowę: instalacji do produkcji propylenu, bloku energetycznego oraz rozbudowę polickiego portu o terminal chemikaliów płynnych. Docelowo terminal obsługiwać będzie największe w Polsce statki z LPG, zwiększając dwukrotnie swoje zdolności operacyjne. Koszt inwestycji to 2 mld zł. Jej zakończenie planowane jest w 2019 r.

Obecny na uroczystości w Policach prezydent Andrzej Duda podkreślił znaczenie inwestycji zarówno w skali Europy, jak i świata.

- Jeśli mówimy o nowoczesnej gospodarce, o gospodarce innowacyjnej, która będzie miała możliwość konkurowania wśród tych największych, tak jak tu w tym przypadku przemysłu chemicznego, jakim są Norwegia, Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny, to musimy w nasz przemysł inwestować - powiedział. - Cieszę się, że po tej ogromnej inwestycji tu na Pomorzu Zachodnim, jaką był i jest już zakończony gazoport w Świnoujściu, teraz będzie kolejna wielka inwestycja realizowana tutaj w Policach. Pomorze Zachodnie bardzo tych inwestycji potrzebuje, potrzebuje też nowych miejsc pracy.

Jak dodał prezydent, "ta ziemia i ta firma zasługują na to, aby je unowocześniać, aby rozwijały się dynamicznie, aby tutaj stwarzano szansę także dla młodych ludzi, do doskonalenia się zawodowego, do znalezienia pracy. I żeby w ten sposób i tą drogą budować potencjał naszego kraju".

(pap)

Prezes ZCh Police Wojciech Wardacki (z prawej strony) i prezes Grupy Azoty Mariusz Bober podczas podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy instalacji do produkcji propylenu w Policach. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

S
Może w końcu skończy się ten nieznośny zapach siarki w północnych dzielnicach Szczecina.
2016-10-05 07:42:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską