wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Gospodarka > Ustawa stoczniowa ma pomóc biznesowi

Ustawa stoczniowa ma pomóc biznesowi

Ustawa stoczniowa ma pomóc biznesowi
Data publikacji: 2016-01-20 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1927 105956

Przyjazne dla producentów rozwiązania legislacyjne, organizacyjne i finansowe ma zawierać ustawa stoczniowa. O pracach nad nią mówił w środę w Szczecinie Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Był gościem posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, poświęconego sytuacji w przemyśle stoczniowym.

– Założenia ustawy stoczniowej, przesłane do Komitetu Stałego Rady Ministrów są na razie ogólnymi propozycjami – mówił minister Gróbarczyk. – Najważniejsze, by przemysł stoczniowy uczestniczył w jej tworzeniu.

Wśród założeń są m.in. przyjazne dla producentów rozwiązania podatkowe, dotyczące VAT-u i CIT-u. Wykorzystanie specjalnych stref oraz możliwość szybkiego utworzenia konsorcjum – to kolejne propozycje. Planuje się, że na początku marca dokument trafi do komisji sejmowej i zostanie poddany konsultacjom społecznym.

– Ale już teraz proszę przesyłać przemyślenia i koncepcje – zwrócił się do ekspertów i praktyków z branży stoczniowej minister, deklarując swoją gotowość do współpracy z Wojewódzką Radą Dialogu Społecznego.

Na posiedzeniu WRDS poseł Krzysztof Zaremba (PiS) poinformował o pracach sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, której jest wiceprzewodniczącym. Zapowiedział, że w kwietniu komisja będzie obradować w Szczecinie i również skupi się na temacie odbudowy przemysłu stoczniowego.© 

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje