poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Technopark dzisiaj

Technopark dzisiaj

Technopark dzisiaj
Data publikacji: 2016-06-28 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-02 09:44
Wywietleń: 3128 141266

Technopark Pomerania kiedyś miał budynek przy ul. Kolumba i nieruchomości przy ulicach Mickiewicza oraz Struga, zajmujące w sumie prawie 4 hektary. Dziś ma więcej i mniej, ale tętni życiem - ostatnio organizował nawet imprezę dla dzieci z okazji ich święta.

Szczeciński Park Technologiczny powstał w 2000 r. ze Szczecińskiego Centrum Przedsiębiorczości, które było zakładem budżetowym miasta. Rok później spółka dostała nieruchomości: budynek przy ul. Mickiewicza wraz z przyległym terenem oraz 3,5 ha ziemi przy ul. Struga. Po kilku latach jednak się ich pozbyła - po podjęciu decyzji o budowie Technoparku przy ul. Niemierzyńskiej. Tam zaczęło się od remontu starej szkoły, do której w 2010 r. przeniesiono siedzibę SPT. Obecnie oprócz wiekowego budynku są też trzy nowe.

- Technopark Pomerania przede wszystkim wspiera rozwój przedsiębiorczości technologicznej poprzez świadczenie firmom usług obejmujących m.in. pomoc w pozyskiwaniu finansowania, doradztwo biznesowe, porady prawne, usługi z zakresu promowania działalności czy ułatwianie nawiązywania kontaktów z naukowcami i samorządem - mówi Justyna Siwińska z biura prasowego TP.

Technopark to jednak przede wszystkim miejsce, w którym działa ponad pół setki firm, głównie z branży IT, ale nie tylko. Oprócz nich są też lokatorzy wirtualni.

- Dobrze się tutaj prowadzi firmę - mówi Marta Przygodzka-Markiewicz, prezes spółki Marpo Systemy Informacyjne. - Technopark stara się wspierać najemców w różnych dziedzinach. Są szkolenia, kursy dla pracowników i kadry zarządzającej. Tu jest dobre otoczenie dla biznesu, zwłaszcza dla tych firm, które dopiero zaczynają działać.©℗

(jps)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Zrodził się w roku 2000 ze Szczecińskiego Centrum Przedsiębiorczości

Komentarze

pomysl na dzialalnosc
W szczecinie nie ma prywatnego ośrodka rehabilitacji z opieką i pobytem dla seniorów i niepełnosprawnych - miasto się starzeje, a nie ma gdzie zostawić staruszka na rehabilitacje - są tylko prowadzone przez Kościół katolicki a nie wszyscy chcą mieć kontakt z księżmi na starość
2016-07-02 04:09:26
Jarun
Jak to ładnie na papierze wychodzi, bo w rzeczywistości Technopark jest niepotrzebny, żadnego pożytku. Taka jest prawda.
2016-06-29 10:59:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi