niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Które giełdy przynoszą zyski?

Które giełdy przynoszą zyski? [FILM]

Które giełdy przynoszą zyski?
Data publikacji: 2016-02-23 13:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-23 13:27
Wywietleń: 53 121019

Niska cena ropy, zapowiedzi polityków, dane gospodarcze oraz wyniki finansowe firm – to jedne z wielu czynników, które wpływają na notowania akcji zarówno na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i zagranicznych parkietach. Poszukiwanie stabilnego miejsca do zainwestowania staje się ostatnio coraz trudniejsze.

Niedawno kilkuprocentowe spadki zanotowały największe europejskie indeksy. Na co warto zwracać uwagę poszukując inwestycji i jakie zyski mogą przynieść duże rynki i rynki wschodzące?

– Szukając alternatywy dla niskiego oprocentowania depozytów można patrzeć na giełdę krajową lub giełdy zagraniczne. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja podzielona. Trochę w rynek krajowy, trochę w zagraniczny. Giełdy i rynki powinny przesuwać się w podobnych kierunkach chociaż okresowo mogą się różnić – mówi newsrm.tv Daniel Szewieczek, dyrektor Departamentu Środków Powierzonych w ING Banku Śląskim.


Najlepszym rozwiązaniem jest wchodzenie okresowo w inwestycje. Czyli nie wpłacanie wszystkich pieniędzy na raz, ale regularnie odkładanie pewnych kwot. Pozwoli to uśrednić stopę zwrotu.

– Warto także na inwestycje giełdowe patrzeć z perspektywy stabilności. Duże rynki wydają się być bardziej stabilne niż rynki mniejsze. Natomiast na rynkach mniejszych, takich jak rynek wschodzący, do którego jest zaliczana Polska, czasem ma więcej szans. Gospodarki tam rozwijają się szybciej – dodaje Daniel Szewieczek.

Źródło: newsrm.tv

Fot. Paulina Sikora

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi