czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Gospodarka > Jak powstają jachty? Można zobaczyć

Jak powstają jachty? Można zobaczyć

Jak powstają jachty? Można zobaczyć
Data publikacji: 2016-09-02 20:21
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-02 22:31
Wywietleń: 509 152384

W sobotę (3 września) można będzie z bliska zobaczyć, jak się produkuje jachty i łodzie motorowe. Dzień otwarty organizuje firma Technologie Tworzyw Sztucznych, działająca w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Po raz pierwszy w swojej dwudziestojednoletniej historii TTS otwiera bramy zakładu, by pokazać, jak wygląda budowa jachtów i łodzi motorowych.

- Zachęcamy do tego, by poznać naszą firmę - zaprasza prezes TTS Michał Pokorski. - Nie jesteśmy tylko i wyłącznie kolejną fabryką na mapie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, ale przede wszystkim cenionym pracodawcą w regionie. Od kilku lat mocno stawiamy na rozwój, nasz zakład został rozbudowany, przy czym nie jest to nasze ostatnie, inwestycyjne słowo w tym zakresie. Nasz zakład to również miejsce, w którym będą się kształcili przyszli szkutnicy, TTS jest bowiem firmą, która mocno się zaangażowała w odbudowę kształcenia w tym kierunku w szkolnictwie zawodowym.
 
Dzień otwarty w TTS odbędzie się w godz. 10-14. W programie przewidziano gry i zabawy rodzinne, zwiedzanie działów zakładu (m.in. formierni, laboratorium, działu montażu). Przewidziany jest też poczęstunek.

Zakład mieści się na terenie GPP, przy ul. Prostej 8 w Łozienicy.

Dodajmy, że TTS należy do czołówki przedsiębiorstw w Polsce, zajmujących się produkcją kompozytów. Specjalizuje się w wytwarzaniu kadłubów i innych części z laminatu dla takich producentów jachtowych, jak Hanse, Moody, Dehler, Fjord czy Varianta. Rocznie produkuje ponad 600 jednostek o długości 18 m.

W maju tego roku firma zwodowała dla swoich pracowników nieduży jacht  „Hanna” (na zdjęciu). To model Varianta 18, który w ciągu kilku dni zbudowano w TTS.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

sail
Może kiedys na Przestrzenną w Szczecinie tez wpadną albo na North West Marina ;-)
2016-09-02 22:16:29
Mariner
Szkoda ze akurat w tym terminie sa 66 Regaty Przyjazni . wielu zeglarzy z przyjemnoscia zaklad by odwiedzilo.
2016-09-02 21:11:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi