niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Czarek – czaruś, czarniusieńki

Czarek – czaruś, czarniusieńki

Czarek – czaruś, czarniusieńki
Data publikacji: 2017-01-28 20:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-31 10:51
Wywietleń: 201 208230

Na początku grudnia, w rejonie ul. Goleniowskiej, temu pięknemu psu człowiek się zgubił. Od tej pory Czaruś za kratami schroniska smutnymi bursztynowymi oczami tęskno wodzi za mijającymi jego boks rodzinami. Rzadko szczeka, niewiele rusza, a że jest czarny… wtapia się w tło, o wiele za długo pozostając nie zauważonym.

Jest spokojny i dostojny niczym arystokrata. Szorstkowłosy, w typie sznaucera olbrzyma.

- Dał się nam poznać z jak najlepszej strony. To pies bardzo przyjazny ludziom i w kontakcie z nimi niezwykle delikatny. Niespełna sześcioletni i w świetnej kondycji. Do tego bystry, świata ciekawy, o pogodnej naturze. Zna podstawowe komendy. Pięknie chodzi na smyczy. Idealny przyjaciel, bardzo zrównoważony - Czarusia wychwalają jego schroniskowi opiekunowie. - Tym bardziej trudno zrozumieć, dlaczego nikt go nie szukał. Widać, że był chowany w domu, więc w schronisku… czuje się zagubiony.

Nie wiadomo dlaczego, ale tak właśnie jest: szanse adopcyjne psów dużych i czarnych są o wiele mniejsze niż pozostałych.

- Jakby ciążyła na nich jakaś klątwa: niepojęte - komentują pracownicy schroniska. - Tym bardziej szkoda Czarka, który na pewno z radością poszedłby na długi spacer z nową rodziną, powygrzewał się w słońcu na ogrodzie przy swym nowym domu. Zachęcamy do poznania tego wyjątkowego psa.

W schroniskowym boksie on w kącie: cichy, osamotniony i smutny. Unika konfliktów z innymi psami. Ale też nie da sobie w kaszę dmuchać. Na zaczepki reaguje niczym arystokrata. A gdy spojrzy bursztynowymi oczami, serce poruszy, wstrząśnie.

Czarek (1166/16) czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie? Kto chciałby tego ciekawego świata przystojniaka lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

 

Na zdjęciu: Czarek - schroniskowy przystojniak - czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie?

Fot. Karolina WILAS

Czarek – czaruś, czarniusieńki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi