niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Astor z krainy łagodności

Astor z krainy łagodności

Astor z krainy łagodności
Data publikacji: 2017-07-31 23:05
Wywietleń: 775 278574

Jest niczym dżentelmen w nienagannie skrojonym czarnym fraku. Jednak nie uwodzi wyglądem jak małe włochate słodziaki. Przeciwnie: sprawia wrażenie groźnego, budzi respekt. Bo mało kto wie, że pod powierzchownością tego wielkiego silnego zabijaki kryje się morze czułości i łagodności, co opiekunom kradnie buziaki.

Budził strach w ludziach, błąkając się ulicami prawobrzeża. Może dzięki temu długo nie cierpiał z powodu porzucenia.

- Trafił do naszego schroniska w połowie kwietnia. Dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Karpiej. Czterolatek w świetnej kondycji. Poza tym oznakowany przy pomocy mikroczipa. Mieliśmy nadzieję, że wkrótce ktoś się po niego zgłosi. Ale nie: nikt nie pytał, nie dzwonił - opowiadają Astora schroniskowi opiekunowie. - Astor jest więc naszym rezydentem. Niestety, nie budzi zainteresowania, na jakie zasługuje ten wspaniały chłopak. Mimo groźnego wyglądu, to psiak o wyjątkowo łagodnym usposobieniu. Przyjazny z natury i chętny do zabawy.

Wszystkich taktuje bardzo przyjaźnie. Wobec dzieci, jak każdy amstaff, jest czuły, delikatny i opiekuńczy. Wobec dorosłych jest niczym wielkie psie dziecko: równie chętnie kradnie łakocie co buziaki. Zabiega o uwagę i przyjazne gesty. Wobec innych zwierząt jest równie towarzyski. Uwielbia zabawy z innymi kumplami niedoli na schroniskowym wybiegu. Jednak potrzebny mu prawdziwy dom i rodzina - miejsce w dobrym i kochającym stadzie.

- Na kogo czeka Astor? Mówimy, że mile widziana jest aktywna rodzina z dziećmi, ponieważ pies wymaga codziennych długich spacerów lub zabaw na wybiegu. Nadaje się do mieszkania, jak i domu z ogrodem. Może mieszkać z małym yorkiem, jak też z dużym owczarkiem niemieckim - mówią jego schroniskowi opiekunowie.

Astor czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie? Kto chciałby tego dżentelmena z krainy łagodności (338/17) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Astor jest pięknym psem o wspaniałym charakterze. Niestety, los się od niego odwrócił: skazał na bezdomność. To dusza z krainy łagodności przyczajona w ciele groźnego zabijaki. Wystarczy dać mu szansę, by ją dostrzec.

Fot. ZUK/Schronisko

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy