sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem > Książka nie tylko na plażę

Książka nie tylko na plażę

Książka nie tylko na plażę
Data publikacji: 2019-06-25 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
Wywietleń: 1057 398991

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zachęca do odwiedzenia letniego kiermaszu „Książka za złotówkę”. To zaproszenie m.in. dla tych, którzy lubią wypoczywać na plaży z dobrą książką.

Letni kiermasz książki organizowany przez międzyzdrojską bibliotekę od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. I nie ma się czemu dziwić, bo za symboliczną cenę można tu nabyć interesujące książki z różnych dziedzin.

W tym roku na kiermasz zostało przygotowanych ponad 4 tys. książek i czasopism od 1 zł. To m.in.: podręczniki szkolne, bajki, lektury, kryminały, literatura piękna i specjalistyczna, książki obcojęzyczne, encyklopedie.

– Na sprzedaż przeznaczone są pozycje, które otrzymaliśmy w darze od mieszkańców gminy Międzyzdroje. Naszych książek, tzn. „bibliotecznych”, się nie pozbywamy – podkreślają bibliotekarze.

Wakacyjnemu kiermaszowi od lat przyświeca reguła: Co dla niektórych jest zbędną lekturą, dla innych okazuje się cennym „białym krukiem”. Jest to również doskonała forma propagowania czytelnictwa – na zakup książki za 1 zł stać każdego.

Kiermasz będzie trwał do 16 sierpnia (chyba że książki zostaną sprzedane wcześniej) w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Norwida 15. Bibliotekarze zapraszają od poniedziałku do piątku w g. 9-17.

– Kwota, którą uzyskamy ze sprzedaży, zasili budżet instytucji i zostanie wydana na zakup nowych woluminów – dodają bibliotekarze.

(żan)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie