wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem > Komandosi strzelali i skakali do Dziwny

Komandosi strzelali i skakali do Dziwny [GALERIA, FILM]

Komandosi strzelali i skakali do Dziwny
Data publikacji: 2019-08-25 09:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:02
Wywietleń: 913 410261

W sobotę (24 sierpnia) nad rzeką Dziwną w Dziwnowie zgromadziły się tłumy wczasowiczów i mieszkańców, którzy przyszli obserwować popisy komandosów jednostki Formoza, a potem spadochroniarzy z jednostki specjalnej w Lublińcu. Dwunastu skoczków wyskoczyło z helikoptera z wysokości ok. tysiąca metrów i miało trafić w oznakowany punkt na wodzie. Dwóch wylądowało idealnie. 

Pokazy były jednym z punktów trwającego w Dziwnowie dziesiątego Festynu Komandosa, poświęconego pamięci 1. Batalionu Szturmowego, kiedyś utajnionej jednostki specjalnej naszej armii, która stacjonowała w Dziwnowie przez 24 lata. W 1986 roku przeniesiono ją do Lublińca, gdzie istnieje do dziś jako 1. Specjalny Pułk Komandosów.

Tekst i fot.: Mirosław KWIATKOWSKI

Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny Komandosi strzelali i skakali do Dziwny

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie