niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem > Kłopoty z parkowaniem w nadmorskim kurorcie

Kłopoty z parkowaniem w nadmorskim kurorcie

Kłopoty z parkowaniem w nadmorskim kurorcie
Data publikacji: 2019-07-15 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
Wywietleń: 2116 402717

Zaparkowanie samochodu w Międzyzdrojach to sztuka nie lada. W sezonie szukający wolnego miejsca niejednokrotnie muszą wykonać kilka rund po mieście, żeby gdzieś się wcisnąć.

Niektórzy parkują w miejscach, gdzie nie jest wyznaczony parking, a samochód nie tamuje ruchu, ale strażnicy miejscy kursują przez cały dzień i szybko „dybują” takich delikwentów.

W strefie nadmorskiej pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł, druga – 3,50 zł, a trzecia – 4 zł. Jak chce ktoś spędzić więcej godzin na plaży to może wykupić bilet całodniowy za 35 zł. Płatne parkowanie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. 8–22. Radni nie przewidzieli abonamentów chociażby tygodniowych czy też 10-dniowych dla turystów.

W innych częściach miasta jest strefa nieco tańsza, ale tam także brakuje miejsc parkingowych. Powstało wiele prywatnych parkingów, które na brak klientów nie narzekają. Tyle tylko, że niektóre z nich są w lesie pomiędzy drzewami, jak chociażby ten przy drodze wyjazdowej z Międzyzdrojów w stronę zagrody żubrów. Tu za godzinę parkowania musimy zapłacić aż 5 zł. Chętnych nie brakuje. W centrum miasta płatny prywatny parking powstał na terenie… budowy. Naganiają na niego ludzie stojący na chodniku.

W przeszłości wielu turystów parkowało przez całą dobę swoje samochody na poboczu drogi wojewódzkiej 102 z Międzyzdrojów w stronę Dziwnowa. Teraz teren ten jest ogrodzony taśmą, a drogowcy stawiają tam słupki, które mają zlikwidować ten swoisty bezpłatny parking, na którym stało tam w poprzednich sezonach nawet kilkaset samochodów. Teraz muszą one gdzieś zaparkować w Międzyzdrojach. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Wyjazd z Międzyzdrojów drogą wojewódzką 102. Tu już nikt nie zaparkuje.

Komentarze

Wiktor
A ja omijam Międzyzdroje szerokim łukiem co i wam polecam jest wiele miejsc na wybrzeżu gdzie turystę szanują A nie robią wszystko żeby go wydoić z kasy
2019-07-16 15:00:40
kierowca#
Władze gminy nabijają kabzę sobie i mieszkańcom , zdzierając zz przyjezdnych ile się da. Niewiedzącym napiszę , iż kasowanie w gminie zaczyna się 1 maja, a kończy 30 września, czyli tylko na sezon!
2019-07-15 14:39:29
Dobromir
Do Mizdroj pociągiem ze Szczecina i spoko.
2019-07-15 14:34:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie