poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem > Gwiazdy sportu znów w Dziwnowie!

Gwiazdy sportu znów w Dziwnowie!

Gwiazdy sportu znów w Dziwnowie!
Data publikacji: 2019-08-14 13:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
Wywietleń: 1472 408132

W czwartek (15 sierpnia) rozpocznie się w Dziwnowie osiemnasty Festiwal Gwiazd Sportu, którego finałowym punktem będzie odsłonięcie na Promenadzie Gwiazd Sportu (przed halą sportową) kolejnych pięciu replik medali. Do tej pory odsłoniętych zostało 111 medali olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

W tym roku swoje medale odsłonią: piłkarz ręczny, medalista mistrzostw świata Karol Bielecki, dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski, wicemistrz świata w siatkówce w 2006 roku Łukasz Kadziewicz, brązowy medalista olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów Bartłomiej Bonk i trener piłkarzy nożnych Antoni Piechniczek. Odsłonięta zostanie także replika pierwszego medalu olimpijskiego z 1924, który na Olimpiadzie w Paryżu zdobyli kolarze w wyścigu drużynowym na torze. Odsłonięcie medali odbędzie się w sobotę o godz. 19 przed halą sportową.

Jak zawsze na tę imprezę przyjedzie wiele gwiazd sportu, które w przeszłości odsłoniły swoje medale, a także inni znamienici goście festiwalowi. Będzie ich można spotkać codziennie w miasteczku festiwalowym na plaży (zejście od ul. Reymonta). Jak zawsze będą tam plażowe boiska do gry, w których wspólnie z wczasowiczami bawić się będą znani sportowcy. Będą pokazy walk bokserskich, będzie można obejrzeć motor żużlowy, a dla dzieci przewidziana jest przedszkoliada.

Organizatorzy zapraszają także na także codzienne koncerty gwiazd polskiej estrady. W czwartek wystąpią zespoły Luki i Boys, w piątek Electric Girls i Andrzej „Piasek” Piaseczny, a w sobotę po zakończeniu ceremonii odsłonięcia medali R Band+Roch Poliszczuk oraz gwiazda wieczoru SARSA.

W sobotę odbędzie się także XXI Międzynarodowy Bieg „Cztery mile Jarka”. Zawody mają na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego Jarosława Marca, mieszkańca Dziwnowa, reprezentanta kraju w biegu na 400 m. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym, w którym śmierć ponieśli również nasi mistrzowie olimpijscy: Tadeusz Ślusarski i Władysław Komar. Zapisy do biegu prowadzone są na stronie: www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/cztery_mile_jarka2019, można również zapisać się w dniu startu – w miarę wolnych pakietów startowych. Bieg główny zacznie się o godz. 14.15, a wcześniej odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży. ©℗

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Na zdjęciu: Uczestnicy ubiegłorocznego festiwalu

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie