wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem > Choszczeńskie kąpielisko znów w pełni dostępne

Choszczeńskie kąpielisko znów w pełni dostępne

Choszczeńskie kąpielisko znów w pełni dostępne
Data publikacji: 2019-08-12 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-29 12:01
Wywietleń: 672 408001

Można już w pełni korzystać z plaży miejskiej w Choszcznie. Kąpielisko było nieczynne po tym, jak ktoś wrzucił do wody nieznaną substancję chemiczną. Ta w kontakcie z wodą wybuchła.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca. Ktoś wrzucił do wody kartonową puszkę z nieznaną substancją, która po wejściu w reakcję z wodą, wybuchła. W momencie wybuchu obok znajdowało się dziecko. Zostało przewiezione do szpitala. Po badaniach wróciło do domu.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, straż pożarna, saperzy, którzy przeczesywali plażę w poszukiwaniu materiałów niebezpiecznych. Oprócz resztek wspomnianej puszki, nic nie znaleziono. Pewnie dlatego część plaży ponownie została otwarta. Można było jednak jedynie się opalać, bo dalej obowiązywał zakaz kąpieli.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, woda z jeziora Klukom została pobrana do badań chemicznych. Ostatecznie Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Szczecinie zezwolił na kąpiel w jeziorze. Przypomnijmy, że korzystanie z kąpieliska miejskiego w Choszcznie jest bezpłatne. Dlatego cieszy się ono wielkim zainteresowaniem mieszkańców miasta i turystów. Organizatorem kąpieliska nad jeziorem Klukom jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Do dyspozycji wypoczywających jest m.in. trawiasta plaża, dwa boiska do siatkówki plażowej. ©℗

(sja)

Fot. Archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie