środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (7.07.2016)

Opinie Czytelników (7.07.2016)

Data publikacji: 2016-07-08 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-08 12:26
Wywietleń: 222 143262

– Złość mnie ogarnia, że wciąż polski naród musi kogoś przepraszać, choć w drugą stronę to zupełnie nie działa. Czy ktoś nas przeprosił za miliony ludzi zesłanych na Syberię? Czy przeproszono nas za Rzeź Wołyńską? Czy zrekompensowano straty i fizyczne, i materialne poniesione w czasie II wojny światowej? Na każde z tych pytań jest jedna odpowiedź: nie! Tymczasem my przepraszamy Żydów, Ukraińców a nawet – za sprawą Eriki Steinbach – o mało nie byliśmy winni wypędzeniom Niemców. Mnie to bardzo denerwuje i uważam, że czas najwyższy wstać z kolan.

* * *
– Czytam relacje z sesji Rady Miasta w prasie i nie mogę się nadziwić, że ustawienie uli dla pszczół jest ważniejsze od planów uchwalenia nowej polityki mieszkaniowej gminy, która de facto niczego w tej dziedzinie nie zmienia oprócz planowanej na styczeń 2017 roku podwyżki czynszów. Zastanawia mnie również, dlaczego nas, udręczonych ogromnym komornym, nikt nie chce wziąć w obronę, nikogo nie interesuje, jak potężne pieniądze zdziera z nas miasto za lokale, które musimy remontować na własny koszt. Dlaczego media nie pokazują, jak marny to zasób – bez łazienek, z ubikacjami na półpiętrach, z piecami. Rozumiem, że lokatorem komunalnym nie ma się co przejmować, bo to ten gorszy, biedny, a nawet patologiczny. Mnie to strasznie boli, że wszystkich wrzuca się do jednego worka i jednocześnie wszystkich wyrzuca na margines.

* * *
– Gdy mówiono mi lata temu, że polityka Niemiec zmierza ku temu, by nasz region był pozbawiony przemysłu i służył zachodnim sąsiadom wyłącznie do wypoczynku i turystyki, nie wierzyłem. Jednak dziś – m.in. po protestach strony niemieckiej w sprawie budowy tunelu w Świnoujściu, która ma zakłócić ruch turystyczny w cesarskich kurortach – coraz bardziej wierzę w tę tezę.

* * *
– Pomysł PO, by likwidować urzędy wojewódzkie jest kuriozalny i bardzo… polityczny, bo przecież dziś – po zmianie władzy – to PiS ma je we władaniu. Ja uważam natomiast, że powstanie urzędów marszałkowskich było poronionym pomysłem – w wielu kwestiach powielają one bowiem właśnie zadania oddziałów władzy centralnej. W ogóle w Polsce urzędnicza brać ma się wyjątkowo mocno i każda władza zamiast ograniczać administrację, tylko ją mnoży.

* * *
– Kryzys w Trybunale Konstytucyjnym jest dziś chyba nie do opanowania, bo to ciało tak bardzo upolitycznione, że już dawno przestało służyć społeczeństwu, co dobitnie pokazano np. w sprawie zagarnięcia przez PO naszych pieniędzy z OFE. Ja więc postuluję, by wybór sędziów TK odbywał się w wyborach powszechnych, oczywiście kandydatów rekomendowałyby partie. Może wówczas ci ludzie staraliby się o naród, a nie wykonywali zadania na polityczne zamówienie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy