środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (6.07.2016)

Opinie Czytelników (6.07.2016)

Data publikacji: 2016-07-06 19:09
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-06 19:09
Wywietleń: 342 143133

- Tyle się dziś mówi o znieczulicy i coraz gorszym wychowaniu młodych ludzi, a ja przedwczoraj byłam świadkiem wspaniałego zachowania osób na oko ledwo po dwudziestce. Przy al. Piastów nad śmietnikiem pochylona biedna, choć schludna staruszka - nie wiem, czy szukała tam czego do jedzenia, czy do ubrania, lub spieniężenia, jednak widok był rozdzierający serce. Obok przechodziło wielu ludzi, ale tylko dwójka młodych - chłopak i dziewczyna - najpierw przeszli, ale za chwilę się cofnęli i wręczyli starszej kobiecie jakiś banknot. Piękne zachowanie! Chciałabym im podziękować za pośrednictwem redakcji za ten gest - oby nigdy nie zatracili tej wrażliwości i zarażali nią swoich kolegów.

* * *

- Mieszkam w jednej z podszczecińskich gmin i wczoraj na spotkaniu ze znajomymi z uwagą słuchaliśmy opowieści koleżanki, która pracuje w pomocy społecznej. 500 plus obrodziło bowiem w naszej gminie wieloma ciążami, nawet u pań grubo po czterdziestce, choć w ich domach już jest gromadka pociech a rodziny te są pod opieką ośrodków pomocowych. O dziwo, tatusiowie tych dzieci, normalną pracą nigdy się nie skalali, najczęściej dorywczo zatrudniają się na czarno lub pracują w Niemczech. Gdy spojrzy się w ich dokumenty, to etatowej pracy mają udokumentowane ledwie 10-12 lat.  Nie dość, że wypłacamy 500 plus na ich dzieci, to jeszcze za kilkanaście lat będziemy musieli składać się na ich emerytury, bo oni przecież ich nie wypracowali. Ja jestem przedsiębiorcą, ale do pracy na stałe nie jestem w stanie w tych najczęściej popegeerowskich gminach znaleźć nikogo. Oto do czego prowadzi bezzasadne rozdawnictwo publicznego grosza!

 * * *

- O urodzinach Szczecina możemy mówić w kontekście nadania naszemu miastu praw miejskich 750 lat temu, natomiast 5 lipca 1945 roku generał Paweł Batow przekazał polskiej administracji władzę nad Szczecinem. Mnie takie nazewnictwo irytuje i jest przeinaczaniem faktów. Za parę lat nasza młodzież w ogóle nie będzie znała historii Szczecina.

* * *

- Nie jestem zwolennikiem żadnej partii, a polityków dzielę na mądrych i głupich. Jednak po próbie odwołania ministra Macierewicza na miano tych drugich na pewno zasłużyła Platforma Obywatelska, a szczególnie poseł Niesiołowski, którego natychmiast wyrzuciłbym z polityki. Natomiast słowa uznania ślę pani premier - widać, że rośnie jej siła i ma szansę stać się naszą polską Margaret Thatcher.

* * *

- Rząd "dobrej zmiany" obciął wydatki na rehabilitację, szczególnie tą uzdrowiskową, o 18 milionów! Jakie konsekwencje będzie miał ten czyn zobaczymy niebawem - społeczeństwo stare i schorowane, na dodatek z nędznymi emeryturami to nasza przyszłość.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy