wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (4.10.2016)

Opinie Czytelników (4.10.2016)

Data publikacji: 2016-10-04 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-04 22:16
Wywietleń: 557 157841

– Rozpoczął się kolejny rok akademicki i my starsi, znów będziemy stać w tramwajach nad siedzącymi młodymi ludźmi, którzy nie mają szacunku dla naszych siwych głów i nie wynieśli chyba z domów stosownego wychowania. Skoro kindersztuba to dla nich obcy temat, myślę, że uczelnie na pierwszych zajęciach powinny zaapelować do studentów, by zmienili swoją postawę. Lekcje dobrego wychowania szczególnie potrzebne są młodym ludziom studiującym przy ul. Mickiewicza.

* * *

– MIMO iż wiek rozrodczy dawno za mną, to całym sercem popieram wszystkie kobiety, które przeciwstawiają się obywatelskiemu projektowi całkowitego zakazu aborcji! Mam nadzieję, że rządzący nie zignorują tego głosu i  projekt nie będzie w ogóle w Sejmie rozpatrywany. Mamy bardzo dobrą ustawę, która nie pozwala na aborcję z powodu czyjegoś widzimisię czy nawet z powodów ekonomicznych, tak jak dopuszczano w PRL-owskiej Polsce. Po co ją zmieniać i tworzyć kobietom – i nie tylko, bo przecież mężczyzn także to dotyczy – piekło na ziemi?

* * *

– Dlaczego o naszym zdrowiu i życiu, w tym ilości potomków, mają decydować ludzie, którzy dzieci nie posiadają – pojąć nie mogę. Widzę zatroskane o ochronę życia twarze Jarosława Kaczyńskiego, Krystyny Pawłowicz, biskupów, księży i zakonnic i pytam: dlaczego oni nie stworzyli rodzin, dlaczego nie posiadają dzieci? Obłudnicy! Łatwo jest kierować nie swoim losem.

* * *

– Protesty kobiet w sprawie projektu obywatelskiego o zakazie aborcji to z pewnością element walki politycznej, ale kobiety mają taką siłę, że są w stanie rozwalić ten rząd. Dziwię się, że Jarosław Kaczyński tego nie przewidział, chyba że chce kolejny, już drugi raz, oddać władzę…

* * *

– MINISTER Waszczykowski, zapytany przez dziennikarzy, co sądzi o czarnym poniedziałku, mówi: „a niech się bawią”! Dla mnie takie słowa dyskredytują go nie tylko jako ministra spraw zagranicznych, ale także jako człowieka. To ma być mąż stanu? Coraz większy smutek mnie ogarnia na to, co dzieje się w Polsce „dobrej zmiany” i jakich ludzi mamy przy władzy.

* * *

– Wyczytałem w telegazecie, że w całej Polsce tylko w pierwszym półroczu 2016 r. było więcej przypadków korupcji niż w całym 2015 roku! Pazerność nowych elit zgubi nasz kraj. Po wtóre: te informacje idą także w świat i odstraszają przyszłych inwestorów oraz wpływają na ocenę nas, zwykłych Polaków.

 

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

stefan M.
ludzie czy wy jestescie slepi i glusi??Ten projekt o tej aborcji to projekt obywatelski?? Jakas dziwna organizacja zebrala 500tys. podpisow- ok Na to trzeba milionow zlotych, czy myslicie ze mochery maja takie pieniadze??- ja wiem nie maja!!W sejmie za tym projektem glosuje 2 poslow Nowoczesnej kilkanascie z PO caly PSL , no i czesc PIS ?? TE SAME OSOBY NA ULICACH PROTESTUJA PRZECIW . Bylo glosno o zlodziejskiej prywatyzacji w tym umoczone PO i afery PSL , z Burym na czele!! Jak jest afera z dzialaczami PO , SLD czy PSL ? Tematy zastepcze aborcja od 1990 i od 2010 smolensk!!Gdzie to sie pojawia ,,Gazeta Wyborcza , TVN i Polsat !! Zostanie jak bylo , ale nastepna afera zamieciona pod dywan?? Dziwi mnie tylko ze na to nabieraja sie ludzie mylacy i aktorzy?? Szopka ,, SLUZB KOMUNISTYCZNYCH,,Ludzie myslcie!!!! Tym ubekom taki balagan na reke maja kase i zrobia wszystko zeby w Polsce ludzie skakali sobie do gardla a oni kreca lody!!
2016-10-04 22:15:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy