wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (31.03.2017)

Opinie Czytelników (31.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-31 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-07 17:40
Wywietleń: 1257 231053

– W pełni się zgadzam z opinią czytelniczki w sprawie telewizorów w szpitalnych salach chorych. Ich tam w ogóle nie powinno być! Kiedy ostatnio sam przebywałem w takiej placówce, zaobserwowałem, że ludzie wgapiają się w te ekrany bez żadnej refleksji, bez namysłu. Oglądają ciurkiem wszystko, co leci: ogłupiające seriale, kabarety, konkursy. Na tych, którzy nie chcą oglądać, wywierają nacisk. Pielęgniarki również, bo dzięki temu mają z pacjentami święty spokój. Telewizory z sal chorych – precz.

* * *

– Wiele się teraz mówi o dekomunizacji i wycince drzew. A mnie naszła refleksja, że może wycinają te drzewa w ramach dekomunizacji? W końcu mnóstwo z nich wyrosło za komuny. Drzewa mogą stanowić pamiątkę po tamtych czasach. Idąc dalej może dojdziemy do wycofania z naszego rynku wszystkich wyrobów z Chin, bo ktoś uzna, że to też propagowanie komunizmu. A może i panom z IPN-u odebrać dyplomy, które zdobyli w czasach PRL? Moja refleksja to śmiech przez łzy, ale prawda jest taka, że na Zachodzie nie burzy się pomników upamiętniających historyczne wydarzenia.

* * *

– Czy prezydent Szczecina nie przesadza z opłatami za korzystanie z cmentarzy? Szykuje się kolejna podwyżka, a ja pytam, co takiego wpłynęło na tę decyzję? Jeśli miasto chce sobie dorobić, niech podnosi opłaty za luksusy. To nie tylko mój głos, większość mieszkańców tak myśli. To nie fair, panie prezydencie.

* * *

– Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz napisała list do Jeana-Claude’a Junckera wytykając, że przewodniczący Komisji Europejskiej ma problem alkoholowy, co jest w jej ocenie przykre i kompromitujące. Pani Pawłowicz „w cudzym oku źdźbło widzi, a w swoim belki nie dostrzega”. Niech sobie przypomni zapijaczonego kolegę posła Jackowskiego, który bełkotał z sejmowej mównicy, albo pijaną posłankę Elżbietę Kruk, szwendającą się po sejmowych korytarzach. Jak to się ma do przewinień Junckera? Chciałbym, żeby społeczeństwo nie przykładało wagi do wypowiedzi i zachowań tak prymitywnej osoby jak Krystyna Pawłowicz.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

SHARQ
Uważam, że pomysł budowy nowego stadionu dla kilku tysięcy kibiców za 200 mln złotych to gruba przesada. Zamiast tego miasto powinno wybudować atrakcję turystyczną, która przyciągnie każdego roku setki tysięcy odwiedzających. Jak Afrykarium czy Hydropolis we Wrocławiu, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Koszt podobny, a efekt końcowy taki, że do tych miast walą turyści z całej Europy, a do Szczecina jedynie raz w roku na Dni Morza. Nie mamy nawet aquaparku, który oprócz Szczecinian odwiedzaliby również mieszkańcy sąsiednich miast i miasteczek. Zamiast tego, to Szczecinianie jeżdżą do pobliskiego Gryfina do przestarzałej Laguny, na nowy basen do Koszalina i na niemieckie baseny do Schwedt, do Templin, czy na Tropikalną Wyspę koło Berlina. Szanowny Panie Prezydencie! Zbudowaliśmy wspaniałą filharmonię dla garstki melomanów, postawiliśmy gigantyczną halę sportową dla garstki sportowych fanów i piękne lecz nudne Muzeum Przełomów, zróbmy teraz coś dla zwykłych Szczecinian! Dla tysięcy dzieci, dla rodzin, dla dziadków z wnuczkami, dla potencjalnych turystów! Przyspieszcie Muzeum Morskie, Fabrykę Wody i Gontynkę! Wybudujcie oceanarium, aquapark, zoo, afrykarium, muzeum piwa, planetarium, muzeum nauki czy kosmosu! A nawet choćby miejskie kino, w którym za darmo przed południem grane będą zorganizowane seanse przyrodnicze, przygodowe i techniczne dla dzieci ze szkół, a wieczorem dla rodzin i wszystkich chętnych, również za darmo. Jaki to koszt, gdy miasto dysponuje tyloma budynkami, parę złotych na remont, kilka złotych na projektor i dwie osoby obsługi?
2018-02-07 17:37:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie