poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (3.12.2015)

Opinie Czytelników (3.12.2015)

Data publikacji: 2015-12-03 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-03 10:52
Wywietleń: 902 44957

Kiedy tak słucham i obserwuję naszych posłów z Prawa i Sprawiedliwości to się zastanawiam, czy faktycznie są takimi katolikami. Z ich zachowania to nie wynika. Czy marszałek sejmu blokujący bezczelnie opozycję, niepozwalający dojść jej do głosu to dobry przykład? To jakaś tragedia tego głupiego narodu, który sam tak wybrał. Nie zgadzam się, aby ktoś mówił, że działa i wypowiada się w imieniu i interesie narodu. Oni robią to w interesie swojej partii, nic poza tym.

***

Chciałem się wypowiedzieć w sprawie in-vitro. Jest w Polsce ponoć milion par, które chcą skorzystać z tej metody. Jeden zabieg kosztuje 20-30 tys. zł. To 20 miliardów złotych rozbitych na kilka lat. Czy kraj, który jest czwartym najbiedniejszym krajem Unii Europejskiej pod względem Produktu Narodowego Brutto stać na to?

***

Gdzie byli dzisiejsi obrońcy „demokracji" w czerwcu bieżącego roku, gdy rząd PO-PSL łamiąc prawo zmieniał ustawę o Trybunale Konstytucyjnym i obsadzał go swoimi sędziami? Teraz dopiero rozjuszeni krzyczą, gdy prezydent przywraca sprawiedliwość?!

***

Chciałbym odnieść się do opinii dotyczącej sztuki „Śmierć i dziewczyna". Osoba, która krytycznie się wypowiedziała na ten temat pewnie w ogóle go nie widziała. A mówiła z taką zajadłością, jakby była we wrocławskim teatrze. Odsyłam tych ludzi do recenzji tej sztuki, a tak w ogóle to najpierw mogłyby się zapoznać z przedstawieniem.

***

Jestem bardzo ciekawy, czy Prawo i Sprawiedliwość wróci kiedykolwiek do jednej ze swoich przedwyborczych obietnic. Mówiono o tym, że prawo jazdy powinno być robione w szkole średniej. Moim zdaniem tak powinno być. Ludzie odbierający świadectwo dojrzałości mogliby faktycznie zdobywać też umiejętność prowadzenia samochodu.

***

Polska polityka potrzebuje świeżej krwi. Dość już tych samych graczy. Co prawda podczas ostatnich wybory udało się trochę przewietrzyć sejmową szafę, ale nie wiem czy wystarczająco. Ludzie chyba mają już powoli dość ciągle tych samych twarzy i tylko zmieniających się tematów. Teraz w modzie jest Trybunał Konstytucyjny, jutro będzie coś innego. I tak przez kolejne cztery lata.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy