niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (3.11.2015)

Opinie Czytelników (3.11.2015)

Data publikacji: 2015-11-03 12:23
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-03 13:47
Wywietleń: 760 35163

- TRZEBA narzucać pewne normy odgórnie, bo społeczeństwo - co obserwuję na każdym kroku - coraz bardziej wyzbywa się kiedyś przyjętych zasad. Taksówkarz powinien być zadbany i schludny, a jego samochód czysty i pachnący, policjant winien patrolować miasto w wyczyszczonych butach, podobnie jak strażnik miejski czy kontroler strefy parkowania - żaden z nich nie może palić papierosów na służbie, co, niestety, jest normą. Listonosz powinien mieć umundurowanie, a nie porozciąganą bluzę od dresów. Oczekuję takiej estetyki u ludzi, ale także w mieście - denerwują mnie niepasujące do krajobrazu markety, upstrzone reklamami, irytują budki handlowe w centrum miasta. Są chyba odpowiednie przepisy, regulujące taką zabudowę, trzeba je tylko umiejętnie stosować.

* * *

- WRAZ z koleżanką adwokatką jesteśmy za lustracją osób z ogromnymi majątkami. Choć same nie zarabiamy źle, to jednak bogactwo niektórych ludzi powstające w szybki i niespodziewany sposób, wskazuje, że nie doszli do niego uczciwą pracą. Szczególnej kontroli powinny być poddane majątki polityków.

* * *

- SŁYSZĘ w telewizji, że pewna prywatna firma ma zamiar włączyć się w konflikt izraelsko-palestyński wysyłając swoich ochroniarzy do ochrony ludności żydowskiej. Eksperci jasno mówią, że to niebezpieczne, bo tym samym Polska może stać się celem palestyńskich terrorystów. Chyba tylko w naszym kraju każdy może robić, co mu się żywnie podoba, także na arenie międzynarodowej. Taka działalność powinna być zabroniona przez MON i MSZ.

* * * 

- CZYTAM artykuł "Krótki biznes" z pierwszej strony "Kuriera" i żal mi człowieka, który zapomniał będąc 9 lat na emigracji, że w Polsce... rządzą urzędnicy, którzy natworzyli przepisów, by tylko mieć zatrudnienie. Toalety, przedsionki do toalet, drzwi w odpowiedniej szerokości i wysokości w lokalach niegastronomicznych, które służą tylko i wyłącznie właścicielom, to tylko polskie wymysły. Urzędnicy przeszkadzają, zamiast pomagać i wspierać małych i średnich przedsiębiorców. W Berlinie na niemal każdym rogu, w pawilonach takich jak opisany w artykule warzywniak, sprzedaje się kebaby i inną żywność, choć toalet się przy nich nie uświadczy. Za Odrą podejście do biznesu jest zupełnie inne - urzędnik jest do dyspozycji petenta, a nie odwrotnie.

* * *

- ROZWODY w Szczecinie i województwie, o których przeczytałem w magazynowym wydaniu "Kuriera", to nic nowego - nasz region zawsze w nich przodował na tle całego kraju. Mnie zastanawia tylko, jak się ma do naszego katolicyzmu? Czy jesteśmy zbyt niedojrzali?  

* * *

- TEGOROCZNA wyprawa na Cmentarz Centralny utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest nas szczecinian coraz mniej. Kiedyś przy bramach tworzyły się zatory, tak dużo ludzi odwiedzało nekropolię, dziś wszędzie luz, więcej starszych osób niż młodych ludzi...

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

dareczek66
Macie panie racje z tymi majatkami!! Niewiadomo jak powstaly i jak ci ludzie dochodzili do fortun!!-Wezmy najbogatrzych polakow z 1-ej 10-ki Wszyscy maja wspolne pochodzenie PZPR !!! To reszta Polakow to ulomki? Czy nie doszlo do przejecia przez tow. majatku spoleczenstwa?? Diwne byly te pozyczki z Moskwy a potem niby oddawane?? Ile bylo tych transferow??? DZIWNE JAK TE FORTUNY!!!
2015-11-03 12:33:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy