środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (3.03.2017)

Opinie Czytelników (3.03.2017)

Data publikacji: 2017-03-03 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-03 13:59
Wywietleń: 390 219735

– Dziwię się, że deklarujący katolicyzm rząd tak bezczelnie załatwia starych ludzi. Swoją opinię podeprę rozmową z jednym z profesorów chirurgii, który w audycji telewizyjnej stwierdził, że seniorzy, którzy trafiają na ogólne i neurologiczne oddziały intensywnej opieki, w większości umierają. Jak dzwoni się po pogotowie, to najważniejsza jest informacja, ile pacjent ma lat. Według lekarzy, nie leczy się pacjenta kompleksowo, wybiera tylko jedno schorzenie, a żeby dostąpić kolejnego leczenia, trzeba przejść procedurę na nowo, czyli zacząć znów od lekarza rodzinnego. Potwierdził to zresztą minister zdrowia. Niby nie ma eutanazji, a jednak zamiast leczenia my, starzy, mamy za darmo tylko umieranie.

* * *

– Po 42 latach pracy nie dość, że mam marną emeryturę – ledwie 1600 zł, to jeszcze otrzymałam upokarzającą waloryzację w wysokości… 4 złotych i 23 groszy! Na same leki wydaję ponad 360 złotych miesięcznie, z czego tylko jeden – dotychczas tani, bo w cenie niespełna 9 złotych – mam za darmo. Ekipa rządowa szasta publicznym groszem na lewo i prawo, sama na sobie nie oszczędza, ale zdrowie i życie najstarszych Polaków ma w nosie, mimo licznych zapowiedzi, że w końcu polski emeryt będzie miał godziwą starość.

* * *

– Pan Grabiec z PO stwierdził, że PiS stosuje bolszewickie metody. I kto to mówi? Człowiek, którego partia wsławiła się tylko aferami, na dodatek szybko zamiatanymi pod dywan. Dziś PO zarzuca Kaczyńskiemu, że Polska jest jego prywatnym folwarkiem, a co robił Tusk i jego partyjni koledzy? Takiej buty, arogancji, bezczelności nie serwował Polakom żaden rząd! Niech się więc nie dziwią, że Polska nie chce poprzeć jego ponownej kandydatury w strukturach Unii Europejskiej. Zresztą, co on zrobił dla kraju? Poklepywanie się po plecach z unijnymi dygnitarzami i donoszenie na rząd PiS to zbyt mało, by piastować tak ważną funkcję.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy